Na slovenskom festivale odhalí svoje „limitku” známa whisky

  • Už tento víkend otvorí svoje brány Nestville Open Fest
  • Na návštevníkov čaká okrem hudby aj bohatý sprievodný program
  • Na jednom z pódií sa môžu tešiť na prekvapenie
Unsplash
  • Už tento víkend otvorí svoje brány Nestville Open Fest
  • Na návštevníkov čaká okrem hudby aj bohatý sprievodný program
  • Na jednom z pódií sa môžu tešiť na prekvapenie

Multižánrový kultúrno-zábavný festival Nestville Open Fest chystá pre svojich návštevníkov prekvapenie. Okrem bohatého hudobného programu, ktorého súčasťou bude speváčka Samantha Fox, bude predstavený unikát. 

Nestville Park v Hniezdnom, kde sa festival koná, sa pýši unikátnym klenotom. Je ňou historická a zároveň moderná expozícia liehovarníctva a výroba prvej slovenskej whisky. Práve vďaka tomu návštevníci festivalu zažijú na vlastnej koži voľbu najlepšej z nich. Na hlavnou pódiu Nestville Open Festu predstavia exkluzívnu „limitku” Nestville Whisky MASTER BLENDER 2019.

zdroj: Unsplash

Kráľovnú spomedzi troch rôznych vzoriek desaťročnej whisky zvolí renomovaná porota zostavená z odborníkov. Medzi nich patrí najlepší barman sveta, Slovák Erik Lorincz, ktorý je hviezdou svetovej barovej scény od roku 2010 a patrí medzi najúspešnejších našincov za hranicami Slovenska.

Úlohy porotcov sa zhostia aj Ing. Ladislav Gurega, konateľ spoločnosti Nestville Distillery, Kathrin Noll z Grand Hotel Kempinski High Tatras a Milan Čupka, zástupca magazínu Forbes.

zdroj: Nestville

Základom každej jednej súťažnej vzorky je najstaršia blendovaná Nestville Whisky, ktorá vznikla spojením whisky Nestville ročníkov 2008 a 2009. O tom, že ide o skutočný unikát, svedčí fakt, že práve táto whisky vo svojom ôsmom roku získala prestížny titul  Európska whisky roka, ktorý jej udelil samotný tvorca biblie pre všetkých milovníkov whisky – svetoznámej Whisky Bible, Jim Murray.

Už v poradí ôsmy ročník Nestville Open Festu si nenechajú ujsť okrem megastar Samanthy Fox ani slovenskí headlineri ako Richard Müller, Sima Martausová, Heľenine Oči, Kristína či  Gladiator. Svoje hity zaspievajú aj Peter Cmorik, SIMA, NoControl, Rusín Čendeš Orchestra, Miro Jaroš, OASIS Tribute, S hudbou Vesmírnou či Akustika. Vystúpia aj Oteckovia, ktorí budú deťom čítať Dobšinského rozprávky.

Festival otvorí svoje brány už o niekoľko hodín a potrvá až do 29. júna. Lístky naň si môžeš kúpiť TU.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech