„Na terapii som si uvedomila, že som sa nenávidela.“ Influencerka Dominika Bánszka o bode životného zlomu

  • Mladá influencerka sa otvorila na tému sebalásky
  • Prezradila, ako si udržuje zdravý vzťah so svojím vnútrom aj telom
Dominika Bánszka
Dominika Bánszka
  • Mladá influencerka sa otvorila na tému sebalásky
  • Prezradila, ako si udržuje zdravý vzťah so svojím vnútrom aj telom

Influencerka Dominika Bánszka na svojich sociálnych sieťach často radí iným ženám, ako sa cítiť lepšie vo svojej koži. Sebaláska je pre ňu najdôležitejšou vecou, ktorú by sa každý človek mal naučiť. Tvrdí, že ak nemáš úctu k sebe samému, nemôže ju voči tebe mať ani tvoje okolie. 

Mladú Slovenku na Instagrame momentálne sleduje viac ako 100-tisíc ľudí. Jej pohľad na svet a na seba ovplyvnila ťažká autonehoda v puberte aj osobné problémy so psychikou. Sama hovorí, že si jedného dňa na terapii uvedomila, že sa nenávidí. Odvtedy sa však od tohto pohľadu na seba vzdialila míľovými krokmi a tvorí osvetu, ktorá jej samej v mladosti chýbala. 

„Ako ľudia vieme veci dobre skrývať a maskovať aj sami pred sebou. Vieme k sebe nebyť úprimní. Asi by som povedala, že keď človek nevie byť sám sebou, bojí sa prejaviť sa. Prejaviť svoju inakosť a svoju zraniteľnosť. Prispôsobuje sa väčšine a rieši to, čo si o ňom budú myslieť druhí,“ hovorí mladá influencerka na margo psychického tlaku, ktorý na seba vieme vyvíjať. 

Sama si prešla pochybnosťami o svojom tele a naučila sa znášať nielen negatívne komentáre od sledovateľov, no aj tie, ktoré sa tvoria v jej vnútri. Práve preto sme sa s ňou porozprávali o tom, ako by mala správna sebaláska vyzerať. 

Pre Startitup sa otvorila ohľadom negatívnych pocitov, ktoré ju dlho trápili, aj o tom, aký bod zlomu musel nastať, aby sa rozhodla zabojovať. Vyjadrila svoj názor aj na to, ako slovenské reality show zobrazujú ženy a ponúkla svoje rady k tomu, ako sa dostať k ultimátnemu súzneniu so samým sebou. 

  • Čo je pre Dominiku sebaláska?
  • Ako ju začleňuje do svojho života?
  • Čo bol pre ňu bod zlomu?
  • Aký má názor na slovenské reality shows?
  • Čo radí ľuďom v rámci nadviazania sebalásky?

Ako definuješ sebalásku? 

Pre mňa je sebaláska ľúbiť samého seba bezpodmienečne. Ľúbiť sa taký, aký si, ale zároveň nezabúdať na seba. Stále sa vyvíjať a pracovať na sebe. Z tej lásky pre seba chcieť to najlepšie.

Sebaláska je pre mňa chcieť sa stať sa tou najlepšou možnou verziou samého seba. Robiť veci pre seba a zároveň nerobiť veci, ktoré nechceme. Ak dáš lásku sám sebe, potom ju budeš vedieť dávať aj druhým. Pretože vždy všetko začína od teba, a keď zmeníš svoj pohľad na okolie, aj ono sa zmení. 

Aké „rituály“ si začlenila do denného života, aby si jej pociťovala viac?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Instagram

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá