Najčudnejšie veci, ktoré si ľudia poistili

  • Ľudia si niekedy poisťujú naozaj čudné veci
  • Niekedy to je síce pochopiteľné, keďže ich potrebujú na výkon svojho povolania
  • V iných prípadoch je to skôr z roztopaše
  • Avšak v niektorých prípadoch ti vie poistenie ušetriť aj riadny balík peňazí
poistenie
Flickr/Facebook
  • Ľudia si niekedy poisťujú naozaj čudné veci
  • Niekedy to je síce pochopiteľné, keďže ich potrebujú na výkon svojho povolania
  • V iných prípadoch je to skôr z roztopaše
  • Avšak v niektorých prípadoch ti vie poistenie ušetriť aj riadny balík peňazí

Vo svete momentálne fičí trend poisťovania všetkého možného. Môžeš si poistiť takmer hocičo, od svojho jedinečného talentu, cez časť tela, až po svojho domáceho miláčika. Experti na poisťovanie sú Američania a hlavne celebrity. Tie si poisťujú vskutku zaujímavé veci. Ak tebe stačí poistiť si len „obyčajné“ veci, pomôže ti s tým Slovenská sporiteľňa.

Heidi Klum sí napríklad poistila svoje nekonečné nohy na takmer 2 milióny eur. Zaujímavosťou, je že jedna z jej nôh je poistená na väčšiu sumu ako tá druhá, dôvodom by mala byť jazva na ľavej nohe. 

Povráva sa, že Keith Richards má svoje ruky poistené na 2 milióny. Niet sa čomu čudovať, keďže bez nich by bol asi ťažko známy ako gitarista Rolling Stones. Plus vo veku úctyhodných 68 rokov ešte stále koncertuje. 

Pri hudobníkoch ešte zostaneme tentokrát pri David Lee Rothovi, spevákovi kapely Van Halen. Ak si si tipol, že si dal poistiť hlasivky, si na omyle, i keď aj tie sa poistiť dajú. David tvrdí, že si dal poistiť svoju mužskú pýchu na milión dolárov pred tým ako sa vydal na sieť koncertov. 

Austrálsky hráč kriketu Merv Hughes bol známy svojim legendárnymi fúzmi. Ešte počas svojej hráčskej kariéry boli jeho fúzy poistené na približne 320 000 eur.

Ako vidíš poistiť sa dá všeličo, síce je nám jasné, že v tejto chvíli si nejdeš poisťovať svoju mužskú hrdosť alebo talent na hranie bendža, ale môžeš si poistiť veci, ktoré používaš každý deň. Tento trend si všímajú aj viaceré poisťovacie firmy a začínajú ich zaraďovať do ponuky. Ak si ale chceš poistiť prsty, nohy či nejaké iné bizarnosti, pomôže ti Loyds.

Čo všetko si môžeš poistiť?

Ponuka poistenia je vskutku široká. Vzťahuje sa na veci, ktoré využívaš relatívne často, niekedy aj každý deň. Možno si v tejto chvíli vravíš, že na čo by ti to bolo? Realita je taká, že aj keď si svoje veci zabezpečíš, napríklad aplikáciami ako sú “find my iPhone”, tak vždy sa môže stať niečo neočakávané a môžeš o veci prísť, či už je to krádež, alebo ich niekde zabudneš. V tomto prípade ti môže prísť poistenie vecí vhod. 

Môžeš si poistiť klúče od bytu, mobil, či peňaženku s dokladmi, možností je mnoho. Keď si rozpočítaš ceny týchto vecí, tak sa pohybujú v stovkách eur. Čo je jednoduchšie, zaplatiť si ich znova, alebo nechať poisťovňu nech ti to preplatí?

Koniec koncov mobil strednej triedy ťa stojí zhruba 400 eur, mesačné poistenie 3,99 eur a to sa vzťahuje na rôzne veci. Pritom plnenie je v hodnote až 1000 eur. Tak prečo nemať o starosť menej? Celú ponuku poistenia Slovenskej sporiteľne si môžeš pozrieť na tomto linku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech