Najlepší nápad v histórií podnikania: Pošli svojim kamošom krátku správu cez zemiak!

Martin Bohunický / 19. augusta 2015 / Lifehacking

Krátke správy cez Facebook? Smsky? Poštové holuby? Nechci ma unudiť. Chceš ma naozaj svojou správou potešiť? Tu máš inšpiráciu. Koho by toto nenadchlo…

 

Keď Alex Craig prezradil svojej milovanej priateľke, v čom chce podnikať, povedala mu, že je to ten najhlúpejší nápad, aký v živote počula. Kým väčšina z nás by s ňou zrejme súhlasila, tisíce nie. Craig, ako vidíš, rozbehol biznis s anonymným rozosielaním zemiakov popísaných správou.

 

 

24-ročný chalan z Texasu tvrdí, že predal viac ako 2,000 zemiakov a za mesiac zarobil 10-tisíc dolárov. Jeho služba Potato Parcel predáva stredný zemiak za 7,99 dolára (zmestí sa naň 100 znakov) a väčší za 9,99 dolára (zmestí sa 140 znakov). Craig rozosiela po celej USA.

 

Alex rozpráva o svojom nápade ako skúsený startupista, s tradičnými klišé vyjadreniami. Ktovie či to myslí vážne, vzhľadom na predmet jeho podnikania. “Sú len dve veci, ktoré nás držia v živote pozadu. To je strach a pochybnosti. Strach zo zlyhania a pochybnosti, či naozaj máme na to dokázať niečo veľké,” tvrdí. Používatelia Twitteru okamžite nápad pochválili a rozosielajú internetom svoje zemiaky. Je to proste totálne nečakaná forma anonymnej komunikácie, v tom je to čaro. A nakoniec, je to zemiak. Univerzálny prejav vďaky za všetko.

 

 

 

Nie je to prvýkrát, čo niekto vymyslel úplne hlúpy, teda pardon, úplne jednoduchý produkt a uspel. Podobná firma zvaná ShipYourEnemiesGlitter robí presne to, čo má v názve. Výrobcu Matthew Carpentera okamžite katapultoval koncept do vôd internetovej slávy a svoju stránku neskôr predal za 85-tisíc dolárov.

 

 

Toto však v skutočnosti nie je ani prvýkrát, čo bol zemiak inšpiráciou na založenie biznisu a stojí za veľkým úspechom. Zack Brown získal viac ako 55-tisíc dolárov na projekt pre výrobu zemiakového šalátu. Ten pracuje na kuchárskej knihe, ktorá sa tomuto typu jedla venuje. Snáď Craig bude nasledovať jeho príklad a urobí z Potato Parcels trvajúci biznis.

 

 

zdroj: entrepreneur.com

Pridať komentár (0)