Naj­lep­ší nápad v his­tó­rií pod­ni­ka­nia: Pošli svo­jim kamo­šom krát­ku sprá­vu cez zemiak!

Martin Bohunický / 19. augusta 2015 / Lifehacking

Krát­ke sprá­vy cez Face­bo­ok? Smsky? Poš­to­vé holu­by? Nech­ci ma unu­diť. Chceš ma naozaj svo­jou sprá­vou pote­šiť? Tu máš inšpi­rá­ciu. Koho by toto nenadch­lo…

 

Keď Alex Craig prezradil svojej milovanej priateľke, v čom chce podnikať, povedala mu, že je to ten najhlúpejší nápad, aký v živote počula. Kým väčšina z nás by s ňou zrejme súhlasila, tisíce nie. Craig, ako vidíš, rozbehol biznis s anonymným rozosielaním zemiakov popísaných správou.

 

 

24-ročný chalan z Texasu tvrdí, že predal viac ako 2,000 zemiakov a za mesiac zarobil 10-tisíc dolárov. Jeho služba Potato Parcel predáva stredný zemiak za 7,99 dolára (zmestí sa naň 100 znakov) a väčší za 9,99 dolára (zmestí sa 140 znakov). Craig rozosiela po celej USA.

 

Alex rozpráva o svojom nápade ako skúsený startupista, s tradičnými klišé vyjadreniami. Ktovie či to myslí vážne, vzhľadom na predmet jeho podnikania. “Sú len dve veci, ktoré nás držia v živote pozadu. To je strach a pochybnosti. Strach zo zlyhania a pochybnosti, či naozaj máme na to dokázať niečo veľké,” tvrdí. Používatelia Twitteru okamžite nápad pochválili a rozosielajú internetom svoje zemiaky. Je to proste totálne nečakaná forma anonymnej komunikácie, v tom je to čaro. A nakoniec, je to zemiak. Univerzálny prejav vďaky za všetko.

 

 

 

Nie je to prvýkrát, čo niekto vymyslel úplne hlúpy, teda pardon, úplne jednoduchý produkt a uspel. Podobná firma zvaná ShipYourEnemiesGlitter robí presne to, čo má v názve. Výrobcu Matthew Carpentera okamžite katapultoval koncept do vôd internetovej slávy a svoju stránku neskôr predal za 85-tisíc dolárov.

 

 

Toto však v skutočnosti nie je ani prvýkrát, čo bol zemiak inšpiráciou na založenie biznisu a stojí za veľkým úspechom. Zack Brown získal viac ako 55-tisíc dolárov na projekt pre výrobu zemiakového šalátu. Ten pracuje na kuchárskej knihe, ktorá sa tomuto typu jedla venuje. Snáď Craig bude nasledovať jeho príklad a urobí z Potato Parcels trvajúci biznis.

 

 

zdroj: entrepreneur.com

Pridať komentár (0)