Najlepšia rada pre 20 ročných má len 2 slová

  • Liz Wessel má len 25 a už stihla pracovať pre Google a teraz je CEO svojho startupu.
image_1445094539.jpeg
  • Liz Wessel má len 25 a už stihla pracovať pre Google a teraz je CEO svojho startupu.

 

Po dvoch rokoch práce pre Google, sa táto absolventka Univerzity v Pensylvánii rozhodla založiť WayUp, stránku používanú viac než 200 000 študentmi na nájdenie práce v spoločnostiach ako Microsoft, Uber, New York Times, Disney a Google.

 

 

Momentálne ako CEO jej startupu, Liz prikladá veľkú časť jej úspechu nasledovaniu jednej rady, ktorú ona sama dáva ostatným 20+ ročným ľuďom: Povedz „áno“.

 

„V dvadsiatich si uvedomuješ kto vlastne si – tak sa neboj riskovať, cestovať a skúšať nové veci. Ja hovorím ‚áno‘ pre toľko nových príležitostí a projektov koľko je len možné a doteraz sa to vždy vyplatilo“.

Jej druhou veľmi dobrou radou je: Nenaháňaj peniaze; naháňaj šťastie.

 

 

Hovorí, že prvé roky po dvadsiatke  sú najlepším odrazovým mostíkom pre zbytok tvojho života. „Mal by si sa sústrediť na nájdenie odvetvia alebo kariéry, ktorú máš skutočne rád. Ak sa rozhodneš len pre plat a krátkodobú prestíž, pravdepodobne tým vypredávaš zbytok svojho života,“ vysvetľuje.

 

„Napríklad, mám niekoľko priateľov, ktorí išli hneď po vysokej škole pracovať  do finančnej oblasti len kvôli kariére, v ktorej môžu zarobiť pekné peniaze,“ hovorí. „Skoro nikto z týchto priateľov už nepracuje v tej oblasti a väčšina z nich mala dosť biedny prvý rok po vysokej – s výnimkou tých, ktorí mali vášeň pre financie už od začiatku.“

 

Čím ďalej sa dostaneš v danom odvetví, tým ťažšie je potom preskočiť do iného, „tak začni robiť čo máš rád najskôr ako môžeš“ Liz uzatvára.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech