Najlepšie free pomôcky pre tvoj startup

  • Keď zakladáš novú spoločnosť, musíš prepočítavať každé euro. Hlavne na začiatku majú rady, nástroje a zdroje zadarmo veľký význam. Všetci vtipkujeme o prežívaní len na instatných polievkach a káve, ale je to vtipné preto, lebo je to pravda.
image_1445260165.jpeg
  • Keď zakladáš novú spoločnosť, musíš prepočítavať každé euro. Hlavne na začiatku majú rady, nástroje a zdroje zadarmo veľký význam. Všetci vtipkujeme o prežívaní len na instatných polievkach a káve, ale je to vtipné preto, lebo je to pravda.

 

Či už chceš zaujať na sociálnych sieťach, prilákať pozornosť tlače, vytvoriť skvelú appku pre smartfóny alebo nájsť stock fotky, ktoré nie sú úplne gýčové, v tomto zozname nájdeš niekoľko užitočných a hlavne bezplatných nástrojov, ktoré pomôžu tvojmu startupu.

 

 

1. Pablo

Stránok, ktoré pomáhajú vytvárať obrázky s citátmi na sociálne siete sú už hádam stovky. Nakoniec máš pri všetkých z nich pocit, že musíš robiť ďalší krok navyše v už tak zdĺhavom procese riadenia všetkých fanpages. Vyskúšaj Pablo, jednoduchý nástroj na vytváranie obrázkov s citátmi od tímu Buffer, spoločnosti, ktorá ti pomôže zvýšiť odozvu od fanúšikov a ušetrí čas na sociálnych sieťach. Ak už Buffer používaš, Pablo je nástroj, ktorý môžeš ľahko integrovať do svojho manažmentu stránok. A ak Buffer nepoužívaš – mal by si začať.

 

2. Submit.co

Nie je žiadnym tajomstvom, že prilákanie tlače pre tvoj startup alebo nový produkt býva väčšinou sakramentský problém. Našťastie existuje zoznam stránok venujúcich sa technike, ktorý si môžeš usporiadať podľa počtu followerov na Twitteri alebo hodnotenia podľa spoločnosti Alexa. Môžeš si tak nájsť stránky, ktoré dokážu najlepšie prezentovať tvoj produkt. Submit.co nespraví všetku robotu za teba, vo väčšine prípadov musíš sám hľadať kontakty na redakciu, ale určite ti pomôže vytvoriť zoznam stránok, ktoré ti môžu pomôcť.

 

3. StockSnap

Kde nájsť skvelé fotky, ktoré môžeš legálne použiť a nezruinujú tvoj rozpočet? V súčasnosti existuje niekoľko dobrých stránok so stock fotkami a StockSnap je jednou z nich. Ak hľadáš obrázky, ktoré zachytávajú skutočný život a nevyzerajú totálne gýčovo, rozhodne by si sa sem mal pozrieť. Ďalšie podobné stránky, ktoré stoja za zmienku sú: StockUp, Tookapic, Pexels 2.0 a Unsplash.

 

 

4. Batch

Batch je sada komunikačných nástrojov pre vývojárov mobilných appiek. Pomôže ti optimalizovať notifikácie, inteligentnejšie cieliť na zákazníkov a zmysluplne analyzovať dáta. Tvoju tímu a tebe pomôže stať sa lepšími vývojármi, dizajnérmi a obchodníkmi. Sú aj platené verzie tejto pomôcky, základná je však úplne zadarmo a usmerní ťa na ceste budovania skvelého mobilného produktu.

 

 5. Front 2.0

Keby Gmail a Slack majú dieťa, rozhodne by to bol Front. Táto emailová aplikácia dokáže automatizovať akcie, nastaviť pripomienky, posielať predpripravené odpovede, sledovať konkrétne konverzácie a oveľa viac. Najlepšou funkciou tohto produktu sú zdieľané inboxy, ktoré ako spoločnosť dúfa, presadia transparentnosť v rámci organizácií. Ak pomôže ľuďom stráviť menej času brázdením po dlhých emailových konverzáciách, myslím, že sa oplatí Front vyskúšať. Podobne ako pri Batchi aj tu sú platné verzie, ale pre prvých 5 ľudí zdieľajúcich jeden inbox je táto appka zadarmo.

 

 

6. Freebbble

Čokoľvek čo sa týka dizajnu pre tvoj startup, pravdepodobne nájdeš na Freeble. Od fontov cez ikony, vzory až po tapety. Všetky dizajny sú označené licenciou, takže vieš ako a kde môžeš niečo použiť. Ako hovorí poznámka na stránke, „Používatelia Dribble sú milí. Ak je licencia neznáma, je to pravdepodobne preto, že ju zabudli pridať; nie preto, že by boli lakomí. Pekne sa opýtaj a oni ti určite dovolia to použiť.“ Tak sa začni pekne pýtať. Oplatí sa to.

 

7. Zapier

Zapier umožňuje hocikomu prepájať webové aplikácie, ktoré používa s inými, bez napísania čo i len riadku kódu. Napríklad si s pomocou neho môžeš prepojiť Evernote a Dropbox, a tvoje poznámky sa budú automaticky aktualizovať na najnovšie. Tí, ktorí používajú Zapier naň nedajú dopustiť. Keď ho raz začneš používať nebudeš vedieť prestať.

 

Zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech