Najlepšie online kurzy pre programátorov

  • Na to, aby ste sa naučili programovať, nepotrebujete školu. Na webe existuje obrovské množstvo stránok, e-kníh a online kurzov, ktoré môžete študovať z pohodlia domova. Ak vám chýba disciplína, využite kurzy s lektorom alebo priamo tvárou v tvár s mentorom.
image_1439801397.jpeg
  • Na to, aby ste sa naučili programovať, nepotrebujete školu. Na webe existuje obrovské množstvo stránok, e-kníh a online kurzov, ktoré môžete študovať z pohodlia domova. Ak vám chýba disciplína, využite kurzy s lektorom alebo priamo tvárou v tvár s mentorom.

 

Ak ste sa niekedy aspoň trocha zaujímali o programovanie webových stránok, isto ste narazili na dnes už kultovú stránku jakpsatweb.cz. Napriek tomu, že od jej počiatku nezmenila svoj dizajn, plní dlhé roky svoj účel aj pre skúsených programátorov. Stále na nej nájdu množstvo trikov a návodov. My vám prinášame prehľad známych svetových platforiem, kde môžete študovať nielen programovacie jazyky, ale aj dizajn či marketing. Pozrite si najznámejšie zdroje.

 

Webrebel

Jediný slovenský online kurz, ktorý sa objavil v našom prehľade. Študujte webdizajn a programovanie, ktoré nie je časovo náročné a hlavne je celé v slovenčine. Stačí si vybrať z 3 balíčkov, ktoré sú rozdelené podľa množstva programovacích jazykov, ktoré sa môžete naučiť. Ak chcete ušetriť, objednajte si kurz prostredníctvom našich bonusov a získajte 15% zľavu.

 

 

Študujte na stránke: http://webrebel.sk/
Cena: Rebelík 49 €, Rebel 99 €, Revolucionár 299 €

 

Codecademy

Naučte sa programovať úplne zadarmo prostredníctvom tejto online platformy. Kurzy sú aj pre totálnych začiatočníkov. Nepotrebujete žiadne vstupné vedomosti.

 

 

Študujte na stránke: https://www.codecademy.com/
Cena: zadarmo

 

Codeschool

Projekt Codeschool je postavený na podobnej myšlienke ako Codeacademy s tým rozdielom, že za štúdium cez Codeschool musíte zaplatiť mesačný poplatok. Rozumieme, že práve tento faktor môže v niektorých prípadoch rozhodovať pri výbere štúdia.

 

 

Študujte na stránke: https://www.codeschool.com/
Cena:> $29/mesiac

 

Thinkful

Zažite priamy kontakt s mentorom, ktorý vás naučí programovať. Thinkful sa prezentuje na vlastnej stránke odvážnym sloganom: Učte sa tvárou v tvár s najlepšími programátormi na svete. Pravdou je, že pri pohľade na zoznam mentorov nájdete naozaj fundované kapacity v tomto odbore.

 

 

Študujte na stránke:https://www.thinkful.com/
Cena:> $300 – $500/mesiac

 

Platzi

Učte sa prostredníctvom live streamingu o dizajne, marketingu a programovaní. Stačí vám pripojenie k internetu, notebook, smartfón či tablet. Platzi vás naučí základom, ale aj pokročilým trikom v programovaní formou videí a krátkych návodov. Všetko je k dispozícii 24/7.

 

 

Študujte na stránke: https://courses.platzi.com/
Cena: zadarmo

 

Baserails

Staňte sa majstrom Ruby on Rails a iných webových technológií. Žiaľ, táto stránka neumožňuje náhľad na videonávody zdarma. K videám sa dostanete len cez platený prístup.

 

 

Študujte na stránke: https://www.baserails.com/
Cena: $25/mesiac

 

Threehouse

Naučte sa programovať v HTML, CSS alebo iPhone appky. Vyskúšajte si 14-dňovú trial verziu zadarmo a skúste, aké pohodlné je učiť sa programovať.

 

Študujte na stránke:https://teamtreehouse.com/
Cena:> $25/mesiac

 

One Month

Získajte skúsenosti s tvorbou webových a mobilných aplikácií len za 1 mesiac. Treehouse využíva 25 000 študentov vrátane niekoľkých zamestnancov z Google, Bloomberg LP či Singularity University.

 

 

Študujte na stránke: https://onemonth.com/
Cena: zadarmo

 

Dash

Vyskúšajte super spôsob, ako sa naučiť programovať. Po prihlásení vás čaká interaktívna stránka s tromi aktívnymi oknami. V ľavom hornom sledujete prezentáciu a návod, v ľavom dolnom píšete kód podľa inštrukcií a v reálnom čase sa na pravej strane pred vami vykresľuje vaša prvá webstránka.

 

 

Študujte na stránke: https://dash.generalassemb.ly/
Cena: zadarmo

 

Už dávno neplatia ošúchané stereotypy o programátoroch ako umastených a vychudnutých čudákoch, ktorí presedia nekonečné noci za žiariacim monitorom. Byť programátorom je dnes cool a, navyše, celkom slušne zarábajú. Dnes, rovnako ako v minulosti, ide o výsadu podobnú tej, ako byť lekárom, či právnikom.

 

Zdroj: websupport.sk/blog

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech