Najlepšie platení športovci za rok 2024: Vedie futbalová ikona, v rebríčku absentujú ženy

 • Legendy, hviezdy a milionári
 • Tak možno opísať týchto 50 osôb
 • Vieme, kto sú najlepšie platení športovci sveta podľa Forbesu
Najlepšie platení športovci sveta, Cristiano Ronaldo
Ilustračný obrázok, Cristiano Ronaldo Archív Canva, TASR/Jaroslav Novák
 • Legendy, hviezdy a milionári
 • Tak možno opísať týchto 50 osôb
 • Vieme, kto sú najlepšie platení športovci sveta podľa Forbesu

Magazín Forbes známy svojimi rebríčkami najbohatších predstavil nový zoznam. Figurujú v ňom hviezdy a legendy známe pre milióny až miliardy nadšencov po celom svete. Len nedávno sme ťa informovali o novom rebríčku tých najväčších svetových miliardárov, ktorý ovládol majiteľ módneho gigantu LVMH Bernard Arnault. Nasledovali známi podnikatelia Elon Musk či Jeff Bezos.

A ako sú na tom športovci? Magazín najnovšie uverejnil aktualizovaný rebríček športovcov, v ktorom figurujú mená ako Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, LeBron James, Roger Federer a ďalší.

Ako píše Forbes, Cristiano Ronaldo, portugalská futbalová hviezda, legenda Realu Madrid či Manchestru United, sa po prvýkrát stal najlepšie zarábajúcim športovcom sveta pred ôsmimi rokmi. Odvtedy si prešiel mnohými zmenami v živote. Biely madridský dres vymenil za taliansky Juventus Turín, odkiaľ sa vrátil do svojho prvého klubu mimo Portugalska, anglického Manchestru United.

V súčasnosti oblieka dres saudskoarabského Al Nassr, no bez ohľadu na to, kde pôsobil, mu jeho zamestnávateľ vždy platil astronomické sumy.

Forbes odhaduje, že v roku 2023 zarobil v prepočte necelých 239 miliónov eur. Stal sa tak štvrtýkrát vo svojej kariére najlepšie plateným športovcom sveta.

Športovci si prilepšili

Magazín sa domnieva, že Portugalcova zmluva s rijádskym klubom mu počas tejto sezóny priniesla 200 miliónov dolárov (183 580 000 eur). Mimo ihriska si zarobil ďalších 60 miliónov (vyše 55 miliónov eur) vďaka sponzorom ako napríklad Nike, Binance a Herbalife.

Forbes podotýka, že rebríček 50 najlepšie platených športovcov spoločne predstavuje zárobok 3,88 miliardy dolárov. V porovnaní s rokom 2022 ide o 13-percentný nárast. Približne 76 percent z tejto sumy pochádza z ich športových aktivít, zvyšok si pripisujú vďaka rôznym licenciám či obchodným aktivitám.

Rebríček víta 10 nováčikov a 8 športovcov sa doň vrátilo. Najväčšie zastúpenie má basketbalová NBA (19 hráčov). Na druhom mieste skončili jedenásti hráči „amerického futbalu“ z NFL a top trojku uzatvorili ôsmi hráči globálneho futbalu. Na zozname nájdeš päť hodnotených golfistov, pričom Jon Rahm si vybojoval druhé miesto. Nechýbajú ani legendy, ktoré sa už so svojím športom rozhodli skoncovať ako Serena Williams, Roger Federer či Tom Brady.

Najlepší platení športovci sveta

Forbes predstavil zoznam, ktorému ako vieme, kraľuje Cristiano Ronaldo. Zaujímavé je, že Lionel Messi, ktorý skončil na tretej priečke, zarobil oproti svojmu najväčšiemu rivalovi iba niečo vyše polovicu.

Výška zárobku je uvádzaná v dolároch.

 1. Cristiano Ronaldo (futbal) – 260 miliónov
 2. Jon Rahm (golf) – 218 miliónov
 3. Lionel Messi (futbal) – 135 miliónov
 4. LeBron James (basketbal) – 128,2 milióna
 5. Giannis Antetokounmpo (basketbal) – 111 miliónov
 6. Kylian Mbappé (futbal) – 110 miliónov
 7. Neymar (futbal) – 108 miliónov
 8. Karim Benzema (futbal) – 106 miliónov
 9. Stephen Curry (basketbal) – 102 miliónov
 10. Lamar Jackson (americký futbal) – 100 miliónov

Celý rebríček nájdeš na tomto odkaze.

Európska či severoamerická scéna v súčasnosti aktívne sleduje dianie v Prahe a Ostrave na majstrovstvách sveta v hokeji. Ak sa pýtaš, koľko hokejistov sa umiestnilo v tomto prestížnom rebríčku, možno ťa prekvapí, že ani jeden.

Zdroj: Forbes

Najnovšie videá

Trendové videá