Najprv po sebe kričali, potom si začali dávať po „pysku“. Na košickom bytovom podniku sa pobili zamestnanci s klientmi

  • K nezhodám malo dôjsť medzi dvoma zamestnancami a dvoma klientmi
  • Najprv to začalo slovne, nakoniec si dávali po „pysku“
  • Jeden účastník utrpel zranenia s predbežnou dobou liečenia do 7 dní
bitka
freepik/jcomp, bpmk
  • K nezhodám malo dôjsť medzi dvoma zamestnancami a dvoma klientmi
  • Najprv to začalo slovne, nakoniec si dávali po „pysku“
  • Jeden účastník utrpel zranenia s predbežnou dobou liečenia do 7 dní

Na východe Slovenska bolo v pondelok „veselo“, strhla sa totiž bitka. Nebolo by to nič nezvyčajné, až na to, že  ku konfliktu došlo v priestoroch košického bytového podniku. Potýčka sa strhla medzi zamestnancami a klientmi. Podľa denníka Korzár, ktorý prišiel s touto informáciou ako prvý, lietali facky a aj kopance.

„Bonzovačka“ začala. Zákazníčku vykázali z obchodu, nemala správny respirátor. Chceli volať políciu

Situáciu upokojila až privolaná polícia. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jany Mésarovej  po ústnych nezhodách účastníkov, to vyústilo do fyzického kontaktu. „Jeden účastník incidentu podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia s predbežnou dobou liečenia do 7 dní,“ povedala. Dokonca má jeden aj zlomený nos a pomliaždeniny. 

Najprv slovne, a potom aj fyzicky

Podľa Korzára  k nezhodám malo dôjsť medzi dvoma zamestnancami a dvoma klientmi – išlo o otca so synom. Dôvodom vraj malo byť to, že na základe protidepidemických opatrení by sa nemali klienti zdržiavať v interiéri dlhšie, ako je doba nevyhnutná na vybavenie ich veci. Klienti tak mali ísť čakať pred budovou, kým ich nezavolajú.

zdroj: freepik/jcomp, bpmk

To sa im akosi nepozdávalo a strhla sa šarvátka. Najprv ústna, a potom fyzická. Po privolaní polície sa situácia upokojila a všetci podali trestné oznámenia. Podľa TelKE sa Bytový podnik mesta Košice do rozhodnutia Orgánov činných v trestnom konaní nebude vyjadrovať s tým, že v prípade potreby vyvodia dôsledky.

Vyšetrovanie prebieha

Mesárová pre TelKE dodala, že v prípade, že sa počas objasňovania zistí, že bola naplnená skutková podstata niektorého z trestných činov, vec bude odovzdaná do trestného konania, resp. do vyšetrovania.

Hry o život po slovensky: Ľudia bojujú o respirátory ako o toaletný papier, lekárnikom nadávajú do parazitov

Polícia túto udalosť nateraz vyšetruje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. No vyšetrovanie stále prebieha. „Vážime si tak našich klientov, ako aj našich zamestnancov, preto celú vec budeme dôsledne sledovať a citlivo vyhodnocovať,“ informoval bytový podnik vo svojom stanovisku.

Zdroje: Korzár, TelKE

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK