Najzaujímavejšie novinky zo včerajšieho Microsoft Surface Eventu

  • Spoločnosť na svojom včerajšom evente predstavila viacero produktov určených pre kreatívne mysle.
Satya Nadella
  • Spoločnosť na svojom včerajšom evente predstavila viacero produktov určených pre kreatívne mysle.

Patrí medzi ne aj veľký upgrade pre Windows 10 s názvom „Creators Update“ a nádherné PC Surface Studio. Väčšina oznámení sa týkala postupovania v budúcnosti, ale Microsoft tiež zostal verný svojim koreňom a aktualizoval Skicár.

microsoft-10-26-16-event-025

foto: cnet.com

Windows 10 na začiatku roku 2017 dostane novú veľkú aktualizáciu „Creators Update“. Medzi jej najzaujímavejšie vylepšenia patrí pridanie nových nástrojov pre vytváranie 3D,  live-streaming a vlastné turnaje pre aplikáciu Xbox a zameranie na komunikáciu s blízkymi. Terry Myerson, výkonný viceprezident pre Windows a zariadenia skupiny Microsoftu, hovorí, že chce aby Windows 10 “mal efekt Gutenbergovej tlače na ďalšiu vlnu vývoja počítačových systémov.”

Microsoft vylepšil aj klasický Skicár, ktorý je teraz viac zameraný na 3D. Nová appka ti umožní jednoducho premeniť fotografie na 3D “spomienky,” exportovať trojrozmerné Minecraft výtvory, kresliť v 3D, a urobiť takmer zo všetkého interaktívny objekt. Microsoft uvádza, že ľudia budú chcieť vidieť svoju prácu na HoloLens alebo iných VR a AR headsetoch. Svoje výtvory tiež môžeš jednoducho zdieľať priamo na Facebook.

img0194

foto: cnet.com

Virtuálna realita tiež nie je Microsoftu cudzia a včera predstavil nové VR headsety pre Windows 10. Ich cena bude začínať na 299 dolároch budú využívať rovnakú holografickú platformu ako HoloLens. Konkrétny dátum vydania ešte nebolo oznámený, Microsoft však povedal, že headsety budú vyrábať HP, Dell, Lenovo, Asus a Acer.

dsc00682_w_755

foto: tomsguide.com

Živé vysielanie je vo Windows 10 Creators Update integrované do aplikácie Xbox. Streaming funguje ako súčasť Xbox Live. Pripomienky a námety od divákov priamo môžu byť integrované priamo v hre. Microsoft tiež aktualizoval svoju platformu Arena, ktorá hráčom umožní vytvárať vlastné výzvy a turnaje. Creators Update tiež pridáva podporu zvuku Dolby Atmos na Xbox.

nhoncnrtfjzb6xxuxz3c

foto: lifehacker.com.au

Microsoft zdôraznil svoju túžbu pomáhať používateľom komunikovať s najdôležitejšími ľuďmi vo ich živote, ako sú partneri, najlepší priatelia a rodina. S Creators Update môžeš s týmito “kľúčovými ľuďmi” komunikovať priamo na paneli úloh, kam môžeš aj vložiť súbory cez drag and drop. Microsoft tiež ukázal funkciu podobnú facebookovému šťuchnutiu, nazvanú “poklepanie”, ktorá umožňuje ľuďom posielať si navzájom 3D objekty ako drobnú pripomienku, že sú stále nažive.

Microsoft predstavil najnovšieho člena medzi Surface zariadeniami – Surface Studio, dotykový all-in-one stolný počítač hrubý len 12,5 milimetra. Čo sa špecifikácií týka, Studio má 28-palcový PixelSense displej, grafiku GeForce 980m, procesor Intel i7, až 32 GB RAMky a 2 TB úložného priestoru. Má tiež inovatívne zavesenie obrazovky ktoré umožňuje nakloniť ju v ostrom uhle a z počítača sa tak razom stane kresliace plátno pre tvorivú prácu. Predobjednať si ho môžeš za  2.999 dolárov (cca 2750eur), ale k dispozícií je zatiaľ len obmedzené množstvo.

Surface Dial je také okrúhle čudo. Vzhľadom sa možno podobá na nejaký Bluetooth reproduktor, ale v skutočnosti to je nové vstupné zariadenie pre najnovšie Surface produkty. Poskytuje hmatovú spätnú väzbu a pre výber položky z menu na obrazovke – napríklad výber farby s ním otáčaš. V spojení so Surface Studio toho dokáže ešte viac. Dial môžeš položiť priamo na obrazovku Studio pre kontextové ovládanie softvéru. Dial bude dostupný od novembra za 99.99 dolárov (cca 90eur), ale ak si predobjednáš Studio, dostaneš ho k nemu zadarmo.

Microsoft nepredstavil nový Surface Book, ale namiesto toho vylepšil minuloročný model, ktorý teraz dostal procesor Intel i7 a väčšiu batériu. Surface Book i7 bude k dispozícii od novembra za 2 399 dolárov (cca 2200 eur) a výdrž na batériu má s väčším grafickým výkonom a ventilátorom navyše dosiahnuť až 16 hodín.

surface-book-i7

foto: varfix.ca

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: us.makemefeed.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK