Najzaujímavejšie YouTuberky na slovenskej scéne, ktoré treba poznať

  • Niektorí z nás si ešte pamätajú, keď sa YouTube spúšťal kvôli hudbe a videoklipom. Dnes na ňom mladí ľudia rozbiehajú svoju virálnu kariéru - natáčajú videá a rátajú zhliadnutia a odoberateľov. V našom prehľade sme sa zamerali na tie najlepšie a najzaujímavejšie vlogerky.
  • Niektorí z nás si ešte pamätajú, keď sa YouTube spúšťal kvôli hudbe a videoklipom. Dnes na ňom mladí ľudia rozbiehajú svoju virálnu kariéru - natáčajú videá a rátajú zhliadnutia a odoberateľov. V našom prehľade sme sa zamerali na tie najlepšie a najzaujímavejšie vlogerky.

LucyPug

Keď sa na Slovensku povie YouTuber, skoro každému ako prvý napadne GoGo. Tento fenomén mladej generácie nie je single. Chodí s Luciou, vlogerkou, ktorá už atakuje métu 300-tisíc odberateľov. To je síce zhruba o milión a štvrť menej, ako jej drahá polovička, ale stále dosť. Ba čo viac, najviac spomedzi slovenských vlogeriek.

lucy

foto:youtube.com

Lucia sa aj s priateľom už stala aj tvárou kampane pre istú kozmetickú značku. Ona sama pritom natáča len zhruba rok a odberateľská základňa sa jej statočne rozširuje. Predtým, ako začala natáčať videá sa sústreďovala na blogovanie a navrhovanie vlastného oblečenia. A práve móda a nakupovanie je hlavnou témou jej vlogov, samozrejme, nechýba ani veľa spoločných videí s jej partnerom. Začiatkom roka 2016 bol jej odhadovaný zárobok na úrovni 3 400 eur ročne a mal by stúpať.

NAJSLEDOVANEJŠIE VIDEÁ: LucyPug

TOP1 VIDEO PEČIEME COOKIES | Lucy with Gogo 928 500 zhliadnutí (pred 1 rokom)
TOP2 VIDEO Mojich 6 letných outfitov 371 000 zhliadnutí (pred 1 rokom)
TOP3 VIDEO 3 dekorácie do bytu 278 000 zhliadnutí (pred 1 rokom)

Moma Horňáková

Martina Horňáková, alebo ak chcete Moma, patrí s viac ako 200-tisíc odberateľmi tiež medzi kráľovné slovenského YouTube-u, k čomu sa prepracovala predovšetkým humornými videami. Paradoxne, ako druhá najúspešnejšia žena slovenského YouTube-u, jej partnerom je druhý najúspešnejší muž, vloger Expl0ited. Ten má na konte trojnásobne viac odoberateľov a tiež obom nechýba množstvo spoločných videí.

moma

foto:momahornakova.com

Moma, ktorá sa stala najlepšou fashion blogerkou roku 2015, kvôli točeniu videí dokonca prestala chodiť do školy a má vlastný štúdijný program. Biznis jej zaiste ide dobre, veď sa stala jednou z tvárí mimoriadne úspešnej kampane slovenskej banky, kde vystupuje s ďalšími youtubermi, napríklad aj s jej partnerom.

NAJSLEDOVANEJŠIE VIDEÁ: Moma Horňáková

TOP1 VIDEO Boyfriend TAG ❤ Moma a Expl0ited 770 000 zhliadnutí (pred 6 mesiacmi)
TOP2 VIDEO Prichytení pri čine │Moma a Expl0 476 000 zhliadnutí (pred 4 mesiacmi)
TOP3 VIDEO KEBY SA ŽENY SPRÁVALI AKO MUŽI 472 000 zhliadnutí (pred 2 mesiacmi)

Lady Zika

Najmä sa v poslednom období dostala do povedomia vlogerka Lady Zika. Okrem bláznivých videí ohúrila youtuberský svet aj vlastnými autorskými piesňami Snívaj alebo Letím. Hladiny vôd sa jej podarili rozvíriť aj v polovici septembra pri príležitosti jej 19. narodenín, keď zverejnila emotívne video, v ktorom zhrnula svoj doterajší život.

zika

foto:cyberspaceandtime.com

Hodné uznania sú aj jej slová, keď tvrdí, že by YouTuber mal svojim divákom odkomunikovať určité posolstvo. Mladej vlogerke sa to úspešne darí a jej videá, pravidelne nabité pozitívnou energiou, majú veľký úspech. Momentálne atakuje 50-tisícovú hranicu odberateľov.

NAJSLEDOVANEJŠIE VIDEÁ: Lady Zika

TOP1 VIDEO LADY ZIKA – SNÍVAJ | OFFICIAL VIDEO 201 000 zhliadnutí (pred 4 mesiacmi)
TOP2 VIDEO LADY ZIKA – LETÍM | OFFICIAL VIDEO 136 500 zhliadnutí (pred 4 týždňami)
TOP3 VIDEO OČNÉ KLAMY 2 113 500 zhliadnutí (pred 2 mesiacmi)

Patty IMAGE

Krása je obľúbenou témou ženských youtuberiek a snáď ani niet vyslanejšej osoby na túto tému ako Patrícia Semanová alias Patty Image. Profesionálna make-up artistka z Košíc síce žije v Prahe, no obdivuhodné je už len to, že na nej nepočuť žiadny prízvuk. V roku 2014 navyše získala na prestížnej súťaži Bloger roka bronzovú medailu v kategórii Krása & zdravý životný štýl, často zverejňuje videá typu „how to“ zamerané na oblasť, v ktorej pracuje.

pattyimage

foto: trendbook.cz

Patrícia sa preslávila medzi širšou verejnosťou tiež narodeninami, ktoré oslávila minulý rok naozaj netradične, ale inšpirujúco. Najprv v azylovom dome pomáhala bezdomovcom vydávať obedy, potom rozdala pár darčekov v niekoľkých útulkoch a v detskom domove, neskôr rozdávala objatia na uliciach a napokon na uliciach pozbierala odpadky. Vidieť ste ju mohli aj v sobotu 23. septembra na Jednotke v relácii Park.

NAJSLEDOVANEJŠIE VIDEÁ: Patty IMAGE

TOP1 VIDEO Ako si natočiť vlasy žehličkou 100 000 zhliadnutí (pred 2 rokmi)
TOP2 VIDEO 12 kozmetických trikov na každý deň 76 000 zhliadnutí (pred 7 mesiacmi)
TOP3 VIDEO Najčastejšie chyby pri líčení 62 500 zhliadnutí (pred 1 mesiacom)

janahrmi

Vedel si, že medzi slovenské vlogerky patrí aj Jana Hrmová? No, každopádne je to dobre vedieť, ale otázne je, čo ti to momentálne dá do života. Obľúbená postavička z televíznych reality-show sa snaží ovládnuť aj youtuberský svet, tam to však nejde takou raketovou rýchlosťou a Janka musí ešte na popularite zamakať.

hrmi

foto: youtube.com

Celebrity majú pri svojich vlogoch úlohu pomerne jednoduchú, stačí hovoriť o sebe alebo svojich verejne známych kolegoch a zhliadnutia by mali mať prakticky isté. Janke síce ani videá o sebe, ani atraktívny vzhľad a ani Viktor Vincze zatiaľ nepriniesli viac ako 12-tisíc odberateľov, ale keďže začala väčšmi prispievať iba za posledné tri mesiace, treba jej zrejme dať ešte o trošku viac času.

NAJSLEDOVANEJŠIE VIDEÁ: janahrmi

TOP1 VIDEO Náhodné (a divné) fakty o mne 104 500 zhliadnutí (pred 2 mesiacmi)
TOP2 VIDEO Morning routine / Ranná rutina 74 500 zhliadnutí (pred 2 mesiacmi)
TOP3 VIDEO Líčim babku a kecáme pri tom :D 66 000 zhliadnutí (pred 2 mesiacmi)

zdroj titulnej fotografie:koláž

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK