Námestie slobody sa konečne dočká rekonštrukcie

  • Časť Bratislavčanov ho ani dnes nenazve inak ako „Gottko“. Námestie, ktoré už dlhé roky rozhorčuje miestnych, ale aj turistov. Aj keď možno turisti sú skôr udivení, ako rozhorčení. Nie však na dlho?
namko
instagram.com
  • Časť Bratislavčanov ho ani dnes nenazve inak ako „Gottko“. Námestie, ktoré už dlhé roky rozhorčuje miestnych, ale aj turistov. Aj keď možno turisti sú skôr udivení, ako rozhorčení. Nie však na dlho?

Námestie začalo chátrať po roku 1989. Keď o dva roky neskôr odstránili gigantickú sochu, na námestí zastal čas. Mesto istý čas hľadalo investora a hovorilo sa o predaji námestia a vybudovaní podzemných garáži, o pamätníku nežnej revolúcie, ale aj o odstránení fontány Družba. V roku 2007 ju napokon odstavili pre havarijný stav. Odvtedy sa hovorí o finančne príliš náročnej oprave.

 

Život ohrozujúce rozpadnuté kachličky, nefungujúca fontána a nefunkčné sedenie. Človeku sa ani nechce veriť, že v hlavnom meste Slovenska môžeme ešte stále natrafiť na takýto skvost. O pár kilometrov ďalej ideme pritom budovať novú obytnú zónu, priam ako z futuristického magazínu.

 

Portál HNonline však dnes uverejnil, video, na ktorom primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starosta Starého mesta Radoslav Števčík, potvrdili, že Námestie slobody naberie nový dych.

Hlavným developerom projektu sa má staň HB Reavis, ktorý poskytne investíciu až vo výške 500 tisíc eur.  Mesto má k skrášleniu tohto námestia takisto prispieť, a to čiatkou 100-tisíc eur.

Po revolúcii začal park chátrať, mesto nad ním potom stratilo kontrolu, odovzdalo to Starému mestu, čo bola ale vec predchodcov, nie súčasného vedeni. My sme začali robiť to, čo všade. Začali sme to riešiť a našlo sa riešenie. Prihlásil sa investor, ktorý povedal, že chce finančne technologicky a logisticky pomôcť. My sme to uvítali a na stole je plán, opravy a revitalizácie parku celého Námestia slobody,“ povedal primátor Bratislavy Nesrovnal pre tv.hnonline.sk

 

Prečo sa do tohto projektu púšťa HB Reavis?

Rozhodli sme sa podať pomocnú ruku. Budeme pomáhať vo financiách a v technickej podpore. Prvá etapa budú prípravné práce (prieskumy, audit…) v ďalších krokoch vypracujeme podklady a vstupy pre architektonickú súťaž“ vyjadril sa Jakub Gossányi zo spoločnosti HB Reavis Slovakia pre tv.hnonline.sk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech