Náš redaktor odišiel za polárny kruh. Ako rušňovodič v ZSSK zarobíš po novom 2 000 eur (NEWSLETTER)

ZSSK, TASR/Ján Krošlák

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy: 

  • Z väzby na slobodu a naspäť do väzby. Norberta Bödöra opäť zadržala polícia.
  • Nedostatok rušňovodičov a zrušené spoje. ZSSK hlási akútny nedostatok rušňovodičov, motivovať chce viacerými odmenami.
  • Náš redaktor odišiel za polárny kruh. Nezabudnuteľné dobrodružstvo ho stálo menej, ako by si čakal.

Naspäť do väzby

Nitriansky oligarcha Norbert Bödör má za sebou rušný deň. Dnes doobeda Najvyšší súd rozhodol o jeho prepustení z ilavskej väznice, slobodu si však dlho neužil. Podľa informácií portálu Aktuality.sk mu o pár hodín NAKA opäť klopala na dvere.

„V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ NAKA zadržal Norberta B. obvineného v inej trestnej veci. Zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií,“ cituje portál Aktuality.sk oficiálne stanovisko prezídia policajného zboru.

Ešte predtým senát Najvyššieho súdu rozhodol o prepustení Bödöra na slobodu. Vo väzbe bol od júla 2020 pre korupčnú kauzu Dobytkár, ktorá súvisí s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

Stíhaný je aj v kauze Očistec a Judáš. Hlavné pojednávanie v kauze Dobytkár začne na Špecializovanom trestnom súde 25. februára 2022.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

„Najvyšší súd rozhodujúci o sťažnosti obžalovaného Ing. Norberta B. proti rozhodnutiu ŠTS o jeho väzbe zohľadnil zrušenie uznesenia ŠTS sp. zn. 3Tp 3/2020 z 15.3.2021 na pokyn ÚS a z toho plynúce dôsledky v podobe zániku právneho titulu na pozbavenie osobnej slobody obžalovaného, ktoré v súlade s judikatúrou ÚS nie je možné napraviť ďalším rozhodnutím súdu, čo nevyhnutne muselo viesť k jeho prepusteniu z väzby na slobodu,“ uvádza hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie