Náš svet sa výrazne mení: Začínajú sa diať neobyčajné veci!

  • Pred pár mesiacmi som unikol spoločnosti a oslobodil sa od všetkých záväzkov.
image_1445432261.jpeg
  • Pred pár mesiacmi som unikol spoločnosti a oslobodil sa od všetkých záväzkov.

 

Stalo sa niečo zvláštne. Začal som vnímať svet z inej perspektívy. Zbadal som, že svet je úplné iný, než som si myslel. Všetko sa mení. Tu je zoznam dôvodov, prečo si to myslím.

 

1. Nikto už neverí zamestnaneckému systému

Každý človek má limity. Ľudia pracujúci vo veľkých korporáciach už nezvládajú svoje joby. Nedostatok skutočného zmyslu práce im klope na dvere a ich zúfalé srdcia kričia o pomoc.

 

 

Ľudia chcú uniknúť. Spáliť všetky mosty. Vytvoriť vlastné hodnoty. Veď sa len pozri, koľkí sa snažia rozbehnúť si vlastné podnikanie a koľko ľudí zápasí s vyhorením. To nikdy predtým nebolo.

 

2. Mení sa podnikanie

Pred pár rokmi doslova vybuchol trend startupov. Všetci zakladali spoločnosti a naháňali investorov. Získať investora bolo ako vyhrať MS vo futbale.

Lenže čo sa stane po tom, čo dostaneš peniaze?

Staneš sa zamestnancom. Znova. Máš nad sebou ľudí, ktorí ti hovoria, čo a ako máš robiť. Všetko je o peniazoch. Jediné, čo ťa musí zaujímať, sú prichádzajúce zisky. Ľudia to začínajú vnímať. A investorov odmietajú.

 

3. Znovuzrodenie spolupráce

Mnoho ľudí si konečne uvedomilo, že ísť do vecí sám nemá zmysel. Sebecká mentalita „robiť si veci po svojom“ umiera.  Veď je to absurdné, je nás 7 miliárd a máme byť od seba separovaný? Máme k sebe ďalej stáť chrbtom a ignorovať sa? Vždy keď na to myslím, prepadne ma smútok.

Našťastie sa veci menia. Ľudia opäť začínajú spolupracovať, zdieľať, pomáhať si, podávať si ruky. A je to krásne.

 

 

4. Pochopili sme internet

Internet je výnimočná vec a až teraz, po dlhých rokoch, chápeme, akú silu má. S internetom sa svet otvára a bariéry padajú. Internet zničil masovú kontrolu. Televíziu už pomaly nikto nesleduje, papierové noviny číta oveľa menej ľudí. Obsah si konečne vyberáš sám. Aký chceš a kedy chceš.

S internetom môžu aj nesebavedomí vyjadriť svoj názor. Anonymní hrdinovia z ľudu sa stávajú známymi. Svet sa spája a systém padá.

 

5. Koniec konzumu

Dlhé roky sme boli manipulovaní a ako ovečky sme žrali všetko, čo nám mainstream ponúkol. Kúpili sme všetko, čo prišlo na trh. Museli sme mať najnovšie auto, posledný iPhone, najlepšie značky, najlepšie všetko. Ľudia však začínajú chápať, že to nedáva zmysel. Už sa toľko nenaháňame, radšej si počkáme na kvalitné jedlo v reštaurácií, ako by sme zjedli odpad vo fastfoode.

Stále viac hľadáme alternatívy, vymieňame si šaty, kupujeme staré veci, podporujeme charitu, zdieľame byty, autá, kancelárie. Už nepotrebujeme to, čo nám vtĺka do hlavy konzum.

 

 

6. Jeme zdravo

Toľko sme jedli odpad. Stačilo nám, ak to dobre chutí, zvyšok nám bol ukradnutý. Boli sme tak ľahostajní, že nám niekto dával jed do jedla a nám to bolo jedno.

Našťastie sa objavili ľudia, ktorí aj vďaka internetu začali na tieto skutočnosti upozorňovať. My sme sa zobudili, začali sme sa hýbať a premýšľať nad našou stravou. Ak sa povedomie o strave zmení, zmenia sa aj návyky a korporácie budú musieť nasledovať. A to zmení celú ekonomiku.

 

7. Vnímame duchovno

Koľko tvojich priateľov medituje? Koľko ľudí v tvojom okolí chodí na jógu?

A koľko ľudí v tvojom okolí to robilo pred 10 rokmi?

Spiritualita bola v minulosti záležitosťou „hipíkov“. No to už dnes neplatí. Aj našu racionalitu sme obmedzili. Pochopili sme, že racionálne myslenie nenájde odpoveď na všetko. Tam okolo nás sa deje niečo oveľa väčšie. Chceme vedieť, ako veci fungujú. Čo je po smrti. Ako funguje vesmír. Ako funguje alternatívna medicína. Už nie sme slepí.

 

 

8. Odchádzame zo škôl

Školský systém je prípravou na celý systém. Škola nás pripravuje na to, aby sme boli obyčajní a priemerní. Našťastie aj toto ľudia vnímajú. Odchádzajú zo škôl, študujú online, externe. Už nás nebaví počúvať informácie, ktoré vybral niekto iný. Ktoré tvoria víťazi. Sami si dokážeme nájsť pravdu.

 

Možno si nad týmito vecami nepremýšľal a možno si myslíš, že som úplne mimo. No podľa mňa sa tieto veci dejú. Ľudia si uvedomujú, v akej šialenosti sme doposiaľ žili. Podľa mňa sme doteraz neboli súčasťou normálneho sveta.

No vo svete sa deje niečo neobyčajné..

 

zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech