Naštartuj si myseľ hneď z rána

  • Schopnosť kriticky myslieť je obzvlášť pri podnikaní veľmi dôležitá. Aj keď to mnohí ľudia podceňujú, mnohokrát závisí aj od stravy. Práve tá ťa dokáže naštartovať k lepším výkonom.
06f24b37c3bf458f7e6bbc3e20656d7f
  • Schopnosť kriticky myslieť je obzvlášť pri podnikaní veľmi dôležitá. Aj keď to mnohí ľudia podceňujú, mnohokrát závisí aj od stravy. Práve tá ťa dokáže naštartovať k lepším výkonom.

Je starým známym pravidlom, že strava a to, čo si dáš na raňajky dokáže ovplyvniť nasledujúci priebeh tvojho dňa. Preto, aby tvoj mozog dokázal kriticky a správne myslieť potrebuje látky, ktoré mu dodáš správnym stravovaním sa.

 

1. Pi kávu, ale s mierou

Kofeín je naozajstný pôžitok, pretože okrem toho, že ťa dokáže nabudiť, obsahuje aj potrebné látky pre mozog. Je dokázané, že zvyšuje schopnosť myslenia a pozornosť. Podľa odporúčaní sú optimálne 2 šálky kávy denne, avšak je to dosť diskutabilné, respektíve pre každého to môže byť rôzne. Napríklad ja vypijem niekedy kľudne aj 4-5 káv denne, iba pre tú chuť :)

Screen Shot 2016-03-27 at 09.24.40

foto: instagram

 

2. Zbav sa cukru

Ak zvykneš raňajkovať cereálie napríklad s mliekom, ktoré si ešte pocukríš, ide o ďalší krok, ktorý neprospieva mysleniu. Z počiatku síce máš pocit, že si nabitý energiou, avšak táto energia sa veľmi rýchlo pominie, budeš ospalý, stratíš koncentráciu a tvoje telo si začne automaticky pýtať ďalšie cukry. Preto sa snaž jedlá s obsahom cukru vyradiť zo svojho jedálnička, v konečnom dôsledku ťa totižto o energiu pripravujú.

V prípade, že sa cukru zbaviť nevieš, skombinuj ho aspoň s trochou bielkovín či vlákniny, čím spomalíš trávenie cukrov a predĺžiš tak pocit energickosti.

 

3. Jedz orechy

Je vedecky dokázané a vlastne to môžem povedať aj z vlastnej skúsenosti, že orechy a semená dokážu naštartovať mozog hneď z rána, preto by určite nemali chýbať v jedálničku. Konkrétne bolo preukázané, že vlašské orechy zvyšujú úroveň deduktívneho logického myslenia. A okrem toho, že sú chutné, si ich môžeš aj ľahko po ceste do práce kúpiť, keďže ide o pravdepodobne najrozšírenejší druh orechov u nás.

Mnohí z vás si možno práve povedali, že orechy predsa obsahujú veľa tuku. Áno, ale ide o zdravý tuk, ktorý ti určite neuškodí. Naopak, pomôže ti zostať dlhšie koncentrovaný a plný energie.

SONY DSC

foto: elitedaily.com

 

4. Všetko s mierou

Ak už ide o čokoľvek, určite by si to v živote nemal preháňať. Či už ide o prácu, cvičenie alebo spánok, všetko vo väčšom množstve môže byť kontraproduktívne. Konkrétne mám však teraz na mysli  stravovanie. Preto by nemalo byť  prioritou na obed sa poriadne najesť, keď vieš, že ťa čaká ešte ďalších niekoľko hodín v práci. Áno, prísun energie je dôležitý, ale mal by byť v primeranom množstve, pretože inak môže skôr uspať ako nakopnúť.

 

Skús si osvojiť aspoň niektoré z týchto návykov a nakopnúť tak svoj organizmus :)

Zdroj: entrepreneur.com, zdroj titulnej fotografie: instagram

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech