Naštartuj svoj deň: Ranná rutina, ktorá z teba spraví lepšieho človeka

  • Väčšinu svojho života som nebol ranné vtáča. Bol som hore dlho do noci, pracoval som dlho do noci, balil som baby dlho do noci. Keď bolo treba vstať, vstal som na poslednú chvíľu, preskočil raňajky a utekal za povinnosťami.
image_1440748559.jpeg
  • Väčšinu svojho života som nebol ranné vtáča. Bol som hore dlho do noci, pracoval som dlho do noci, balil som baby dlho do noci. Keď bolo treba vstať, vstal som na poslednú chvíľu, preskočil raňajky a utekal za povinnosťami.

 

„Na moje fyzické a mentálne zdravie to malo dostatočne negatívny dopad.“

 

Teraz, hoci som flexibilný a pracujem z domu, vstávam každý deň o 5:30. Cez víkendy o siedmej. Svoju prácu si užívam a teším sa, že som sám sebe pánom. No vstávanie ma naučilo hlavne to, aké sú dobré návyky a ranná rutina dôležitá pre úspech. Ranná rutina ti totiž nastaví celý tvoj deň.

 

 

Jedným z mojich cieľov pred začiatkom roka bolo vytvoriť si ranné zvyky, ktoré ma dostatočne nabudia a naštartujú do dňa. Potreboval som pracovať chytrejšie, nie ťažšie. A prvým krokom boli návyky. .

 

Najdôležitejšou vecou, okolo ktorej som chcel postaviť svoje ráno, bolo vyhnúť sa mentálnej únave. Zobudíme sa s určitým množstvom energie a vôle a s každým rozhodnutím nám z nich ubúda. Príliš veľa rozhodnutí v ranných hodinách ti tak môže úplne rozhádzať celý deň. Kľúčovým je urobiť si ráno tak jednoduché a jednoznačné, ako sa len dá.

 

Vedel si, že Mark Zuckerberg nosí každý deň to isté len preto, aby sa vyhol mentálnej únave? Ak vieš, ako bude vyzerať prvých 90 minút tvojho dňa, tvoja produktivita v nasledujúcich hodinách vystrelí do výšin.

 

 

Môj bežný deň (pondelok-sobota):

1. Zobudím sa a vypijem 8dcl vody

Po hodinách bez vody potrebuješ svoje telo okamžite hydratovať. Pri posteli mám každé ráno pripravenú plnú fľašu od Mizu.

 

2. Natiahnutie a cvičenie

Môj začiatok dňa pozostáva z ťažkej fyzickej námahy. Neznášam šprinty, preto je to tá prvá vec, ktorú ráno urobím. Precvičím sa na street workoutovom ihrisku a vraciam sa domov.

Takýto režim však zďaleka nie je potrebný a človeku bohato postačí strečing a jednoduchý workout. Skvelá aplikácia na tento účel je podľa mňa 8fit, v katálogoch však nájdeš desiatky podobných, ktoré ti môžu vyhovovať viac.

 

3.Studená sprcha

Toto je peklo. Keď som to prvýkrát vyskúšal, myslel som, že ma roztrhne. Ale zvyšok dňa stál za to. Je to naozaj hrozný pocit, no tých pár minút diskomfortu za perfektný zvyšok dňa a všetky tie zdravotné benefity stoja.

 

 

4. Umyjem si zuby a oblečiem sa

 

5. Meditácia

Dôležitá časť ranné rutiny, ktorá mi dokonale prečistí myseľ a dovolí mi plne sa sústrediť na deň.

 

6. Knihy

20 minút čítania kníh o osobnom rozvoji každé ráno inšpiruje moju myseľ pred náročným dňom.

 

7. Naplánujem si deň

Do svojho Moleskine si napíšem zoznam vecí, ktoré musím v priebehu dňa urobiť. Všetko mám naplánované a zoradené podľa dôležitosti – každý deň začnem tým najdôležitejším.

 

Potom začnem pracovať.

Kým nespravím prvú, teda najdôležitejšiu úlohu, absolútne nezapínam e-mail či Facebook a nepozerám ani na svoj telefón.

Moja ranná rutina trvá okolo 90 minút a naštartuje ma k úspešnému dňu – či životu. No môj deň nie je pre každého. K svojej ideálnej rutine som sa dostal experimentovaním a to isté by si mal spraviť aj ty. Nájdi si, čo ti najviac vyhovuje a užívaj si každý začiatok dňa.

 

zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech