NÁZOR: Keď člen vlády Sulík povie, že opatrenia sú chaos, nečudujme sa, že tu máme antirúškarov

img_9925-1090x610
SITA/Branislav Bibel

Sledovať slovenskú politiku a ešte sa v nej nedajbože orientovať je skutočné umenie. Statusománia na internete, osočovanie na tlačovkách a neustále všemožné (aj fyzické, ako sme mali možnosť vidieť v parlamente) útoky sú na dennom poriadku. Je pravda, že politika nie je len o činoch, ale tak trochu aj o teátre. U nás to je tak trochu o činoch, zvyšné je krčma.

Včerajšia tlačovka Richarda Sulíka bola však viac než len ďalší diel telenovely medzi dvomi politikmi, ktorí sa hádajú. Úprimne povedal, že je to chaos, čo sa okolo korony na Slovensku deje. No a kto na Slovensku, prosím pekne, má potom tým opatreniam veriť? 

Nič horšie mnohí zúfalí Slováci, ktorí prichádzajú o biznis, robotu, peniaze či strechu nad hlavou počuť ani nemôžu. V čase krízy, ktorá nemá obdoby, jednoducho nie je priestor na krčmové reči a detinské hádky. A už vonkoncom nie na chaos v zmierňovaní vážnej krízy.

Podnikatelia majú smolu, skrachujú

Je strašidelné, že to povie člen vlády. Ďalší strašidelný fakt je, že vlastne stále nevieme, ako ideme pomôcť podnikateľom, ktorí zatvorili prevádzky. Richard Sulík pripravil akýsi plán, no o ten na vláde nebol záujem. Dovidenia. Plán teda žiadny.

No a teraz čo? Nuž, asi nič. Aj napriek tomu, že podnikatelia čakajú. Pretože povoliť 6 ľudí do fitka nie je ani len náplasť na otvorenú zlomeninu, skôr arogantný vtip.

Svitá však, aspoň na chvíľu, na lepšie časy, lebo po včerajšej úprimnej tlačovke ministra Sulíka telenovela pokračovala ešte dnes. A vyzerá to na prvý pohľad tak, že je to posledný diel. 

Premiér Igor Matovič sa, samozrejme cez Facebook, ospravedlnil a vraj už sa nebudú hádať či čo. Už len do očí si budú vravieť, ako sa nemajú radi. Všetci by sme tomu chceli veriť, no pravda je taká, že tomu verí málokto. Aj keď sa telenovela skončila, v budúcnosti nás viac než s istotou čaká kvalitný spin-off. Lebo to, že sa nebudú hádať, sme už počuli.

Budú Vianoce?

O tom, aký bol tento konflikt až trápny, svedčí aj dnešná reakcia prezidentky. Tá, samozrejme, svojimi slovami, povedala rozhádaným koaličným partnerom, aby sa už konečne začali správať zodpovedne a v ťažkých časoch mysleli predovšetkým na ľudí. Podobne, ostrejšie a ráznejšie, mohli zareagovať aj zvyšní koaliční partneri, ale to už je zas iný príbeh.

Slovensko momentálne potrebuje rozumné, jasné a hlavne prospešné rozhodnutia, aby ľudia neboli frustrovaní. Pretože sú. Právom. Kľúčoví ľudia, ktorí rozhodujú o šťastí a nešťastí spoločnosti, vlastne nemajú za posledný mesiac riadne výsledky v boji s koronou a v zmiernení následkov prísnych opatrení. Plošné testovanie sa ani jedným nazvať nedá, bol to len nástroj. Konkrétne činy či plán, čo by nám uľavili, tu nemáme.

Nie, ani tri testovania pred Vianocami nie sú plán. Je to opäť len nástroj. Čakáme a snáď sa aj dočkáme.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech