NÁZOR: Vláda zakázala cestovať do exotiky, skvelé. Je to neskoro a aj tak celé zle, ako vždy

IG/ Majk Spirit, Dominika Cibulková
IG/ Majk Spirit, Dominika Cibulková

Zdravotníci potia krv. A niektorí už doslova. Nemocnice sú stále plné, aj keď je vidieť mierne zlepšenie. Treba však zvýrazniť slovo mierne, lebo svetlo na konci tunela stále nevidieť. 

Vidieť však hádky tých, ktorí rozhodujú o opatreniach a o tom, ako zakročíme proti koronavírusu. No a tie zakročenia sú dlhodobo nepriehľadné, zle uchopené, nedostatočne komunikované a, žiaľ, často absolútne nepremyslené.

Obľúbenej pojazdnej kaviarni Bratislavčanov zakázali predaj kávy. Rozhodli sa ju preto rozdávať zadarmo

Ono najviac nedostatky vidno vtedy, keď sa tým celebrity chvália na internete. Na dovolenku si po očkovacej kauze zašla Dominika Cibulková, ktorá si radšej na Instagrame vypla možnosť pridávania komentárov, dovolenkuje aj Majk Spirit. Sú tu však aj takí, ktorí cestovanie do exotiky vyslovene obhajujú. Trebárs Dorota Nvotová posiela odkazy z Maldív. Treba tiež medzi rečou podotknúť, že je majiteľka cestovnej kancelárie.

Šialené

Druhá strana barikády je zas tá, ktorej to príde šialené, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Solidarita je na prvom mieste. Je vhodné ísť si váľať šunky na druhý koniec sveta a vešať to na Instagram v čase, keď ľudia na Slovensku umierajú a zdravotníci nevládzu? Nie, nie je. Samozrejme, všetci sme slobodní a pokiaľ to zákon dovoľuje, prečo nie. Provokovať však na sociálnych sieťach nie je dobrý nápad, na tom sa zrejme mnohí zhodneme. Už keď ti to teda naozaj nedá a jednoducho musíš ísť na pláž v čase pandémie.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Majk Spirit (@majkspirit)

Dá sa na to pozrieť ešte z pár racionálnych pohľadov, no druhý najhlavnejší je ten, prečo je možné cestovať na Maldivy, ale medzi slovenskými okresmi to je zakázané a hrozí mastná pokuta.

Táto otázka tu je dlhé týždne až mesiace a ľudia sú namosúrení právom. Avšak reakcia zo strany štátu žiadna.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie