Nemecký stolár vytvoril zariadenie, ktoré dokáže vypnúť tok spermií

  • „Máš kondóm? Nie, ale mám vypínač na spermie.“ Tento vynález môže spôsobiť revolúciu v mužskej antikoncepcii.
male-birth-control-sperm-switch
  • „Máš kondóm? Nie, ale mám vypínač na spermie.“ Tento vynález môže spôsobiť revolúciu v mužskej antikoncepcii.

Predstav si, že by existoval druh antikoncepcie, ktorý by mohol byť aktivovaný stlačením tlačidla. Nemecký stolár Clemens Bimek vynašiel zariadenie, ktoré znie ako z nejakého sci-fi –  mužskú antikoncepciu, ktorá ti umožní vypnúť alebo zapnúť tok spermií pomocou spínača. Ak bude tento revolučný vynález schválený, môže zmeniť pánsku reprodukčnú budúcnosť.

bimek-slv-illustration

Nemecký vynálezca prvýkrát prišiel s myšlienkou takéhoto ventilu asi pred 20 rokmi, zatiaľ čo sledoval dokument o antikoncepcii. Podľa časopisu Spiegel, Bimek v roku 2000 vytvoril patent a v roku 2006 postavil prvý prototyp Bimek SLV. „Mnoho lekárov, s ktorými som to konzultoval ma nebralo vážne. Ale našli sa aj ľudia, ktorí ma povzbudzovali a pomohli mi s ich odbornými znalosťami,“ povedal.

Počas polhodinovej operácie sa do semenovodu implantujú malé ventily ktoré sú ľahko prístupné ručne cez kožu miešku. Podľa popisu na webovej stránke je Bimek SLV „malý ako gumový medvedík.“ Ak je ventil uzavretý, zabráni spermiám vo vypustení počas ejakulácie. Po uzavretí zostane ventil v tomto stave tri mesiace, aby sa predišlo nechcenému otvoreniu ak sa niekto v posteli veľmi rozohní.

Prístroj je vyrobený z lekárskeho polyméru s názvom PEEK Optima, ktorý je už dlhú dobu používaný v implantátoch. V tlačových materiáloch Bimek vysvetľuje, že toto zariadenie je „prakticky bez opotrebenia“ a bez komplikácií by malo vydržať celý život.

Bimek sám testuje prototyp zariadenia od júna 2009, kedy si nechal implantovať dva ventily. V uplynulých šiestich rokoch neustále zdokonaľoval a vylepšoval svoj výrobok. Súčasná generácia spínača vraj nemá žiadny výrazný vplyv počet jeho spermií.

Prvé testy SLV v tomto roku majú podľa správy zahŕňať 25 mužov. Bimek a jeho obchodní partneri v súčasnosti hľadajú mužov ochotných testovať toto zariadenie.

bimek-switch-2

zdroj: discovery.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech