Nemusíš milovať módu, no týchto 5 slovenských značiek ťa určite zaujme

  • Na Slovensku vzniká čoraz viac lokálnych značiek, ktoré sa nevynikajú len neopozeraným dizajnom, ale aj vysokou kvalitou. Medzi tie najzaujímavejšie určite patria aj tieto.
zna
facebook.com/samuel.potucek/facebook.com/ushyte
  • Na Slovensku vzniká čoraz viac lokálnych značiek, ktoré sa nevynikajú len neopozeraným dizajnom, ale aj vysokou kvalitou. Medzi tie najzaujímavejšie určite patria aj tieto.

GODLIE

Jeden z najlepších slovenských tatérov Samuel Potuček sa rozhodol  rozbehnúť vlastnú značku oblečenia GODLIE, ktorá je úzko prepojená s umením. Založená je predovšetkým na kvalite a originalite, či už materiálu alebo dizajnu. Nejde o žiadne tričká z čínskych skladov, žiadna 5-korunová potlač, ale značka postavená na limitovaných edíciách.

„Technika, ktorú využívame na tlač je top na trhu, plus máme krajčírov, ktorí ušili každé jedno tričko ručne. Čo nie je málo. Takže žiadny brak,“ napísal Samuel na margo svojej značky. Jednoducho všetko, čo na GODLIE tričkách uvidíš je robené ručne, od utkanej látky, cez logo až po dizajn.

 

 

Bratiska


Bratiska je lokálna značka, ktorá ponúka lokálne kúsky oblečenia. Ako chalani z Bratisky sami tvrdia, sú naozaj značkou vytvorenou na „ulici“, nie sú žiadni módni návrhári, ale majú nastavené štandardy kvality, ktoré nie sú ochotní podliezať. Bratiska pritom vznikla celkom spontánne.

„Nemali sme žiadny biznis plán ani veľkého investora, len sme náhodou vyrobili pre nás a kamošov zopár mikín, nafotili, pustili von a zrazu po nich bol väčší dopyt ako sme čakali,“ vyjadrili sa v rozhovore pre Startitup. Dnes je Bratiska lokálna značka, ktorú si obľúbili miestny aj turisti.

 

 

Torteelas


Torteelas predstavuje autorský dizajn na tričkách, ktorý oslovuje nielen slovenského zákazníka, ale ktorý bol ako prvý zo Slovenska vybraný a ocenený aj na medzinárodnej dizajnérskej sieti Threadless.com.

Ich tričká pochádzajú z dielne Stanley&Stella. Tá je  priekopníkom na trhu vo výrobe módneho, prémiového oblečenia určeného na priamu tlač alebo výšivku. Dôležitejší je ale aj samotný fakt, že výroba je zabezpečená trvalo eko udržateľným spôsobom, ktorý je čoraz väčším hitom.

 

Ushyté


Táto značka ponúka nádych škandinávie a tradícií. Najnovšia kolekcia od Ushyté je dielom dizajnérky Johanny Grigarovej a bola vytvorená v súlade s prírodou. Čo sa týka využitých materiálov tie idú v súlade s udržateľnou módou. Nájdeš tu 100-percentný ľan či bio bavlnu, plus každý kus je limitovaný a vyrobený ručne.

 

Ushyté však kladie dôraz aj na jednoduchosť strihov a univerzálne využitie na rôzne príležitosti. Prírodný charakter odevov od Ushyté dotvárajú aj zemité, jemne pastelové a tmavé farby.

 

Mešuge

Autormi uletenej slovenskej značky Mešuge sú Zuzana Joneková a Peter Považan. Tí pracujú v reklame, no vedia, že ľuďom sa na reklamy v skutočnosti priveľmi pozerať nechce. Preto vytvorili niečo, na čo by sa ľudia pozerali radi. Už na prvý pohľad je jasné, že sa im to podarilo. Na ich  originálne tričká a plagáty sa nebudeš vedieť vynadívať.

 

Fleurust

Horské tričká Fleurust sú poctou národnej pýche – slovenským horám. Pod svojím brandom prezentujú bavlnené tašky, tričká, tielka a šaty s rukodielnou potlačou našich hôr. Do svojich návrhov premietajú lásku k domovu a slovenskej prírode. Každý produkt je jedinečný, nerobia dva rovnaké kusy.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK