Nerieš zbytočnosti, sústreď sa na seba, najbližších a svoje ciele

  • Bloger a startuper Justin Jackson sa snažil zistiť, čo všetko ti už hneď od rána spôsobuje stres a dvihnutý tlak a ako by si sa tomu mal úspešne vyhnúť.
  • Bloger a startuper Justin Jackson sa snažil zistiť, čo všetko ti už hneď od rána spôsobuje stres a dvihnutý tlak a ako by si sa tomu mal úspešne vyhnúť.

„Len čo som otvoril oči, zobral som telefón a začal scrollovať. Čakalo ma jedno sklamanie za druhým – niekto vypustil aplikáciu s podobným obsahom, ako som plánoval ja a osoba, na ktorú už dlhšie žiarlim, sa na Facebooku pochválila s ďalším úspechom.“

Tiež ti niekedy stúpne tlak ešte predtým, ako si stihneš vôbec spraviť rannú kávu? Nemôžeš sa toľko stresovať. Stres je totiž prirodzená obrana nášho tela pred niečím zlým. Bol užitočný najmä v minulosti, keď boli naši predkovia potrava a utekali pred nebezpečnými predátormi. No dnes je ti v podstate na nič.

„Problém je v tom, že obava ti môže psychicky ublížiť omnoho viac, ako samotný zlý výsledok, ktorého sa tak obávaš.“

foto: gettyimages.com

 

Adrenalín a kortizol sú dva hormóny, ktoré sa pri strese vylučujú. Práve tieto hormóny vyvolávajú pocity ako strach, beznádej a smútok. Ale čo je najhoršie – všetku svoju energiu venuješ do stresovania a nie do svojich nových potenciálnych projektov.

 

Sú len 2 veci, ktoré ti v tejto situácií pomôžu:

  • Sústreď sa hlavne na svojich fanúšikov/priateľov/používateľov/zákazníkov. Rozmýšľaj nad tým, čo chcú oni a po čom túžia. Vybuduj si s nimi hlboký vzťah.
  • Zlepši svoje zručnosti/skúsenosti/odborné znalosti. A hlavne sa zamýšľaj nad tým, ako byť lepšou verziou seba samého. Ako vylepšiť produkt tak, aby ho používalo čo najviac ľudí? Ako sa odlíšiť od konkurencie?

 

Jednoducho povedané, zameraj sa na seba. Nemysli na nič iné, nezaťažuj sa negatívnymi myšlienkami a nesleduj už nonstop ľudí, ktorých nemáš v láske. Mysli pozitívne a pracuj len na sebe. Výsledok bude určite stáť za to.

foto: entrepreneur.com

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: huffingtonpost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech