Neseď celé víkendy pred telkou. Vymysli niečo nové

  • Ak si myslíš, že to najlepšie, čo môžeš cez víkendy robiť je ležať na gauči a „oddychovať“ pri pozeraní na televízor alebo monitor počítača, mýliš sa. Samozrejme, každý potrebuje čas na relax ale to neznamená, že dni, ktoré máš vyhradené pre seba musíš zabiť ničnerobením.
Cloud-TV-TV-and-Tablet-Guide
  • Ak si myslíš, že to najlepšie, čo môžeš cez víkendy robiť je ležať na gauči a „oddychovať“ pri pozeraní na televízor alebo monitor počítača, mýliš sa. Samozrejme, každý potrebuje čas na relax ale to neznamená, že dni, ktoré máš vyhradené pre seba musíš zabiť ničnerobením.

 

Práve naopak. Mal by si prevziať kontrolu nad svojimi víkendmi a začať robiť veci, ktoré ťa budú napĺňať. Kvalitne strávený víkend má totiž obrovský vplyv na týždeň, ktorý ťa po ňom čaká. Ak sa počas víkendov začneš venovať veciam, ktoré máš rád a ktoré majú nejaký zmysel, budeš môcť začať svoj pracovný týždeň v lepšej nálade. No a vďaka tomu budeš vedieť byť v práci produktívnejší, čo ťa konečnom výsledku môže spraviť úspešnejším. Je preto dôležité uvedomiť si, ako veľmi záleží na tom, ako svoje víkendy stráviš. Nižšie nájdeš pár tipov, ktoré ti možno pomôžu využiť lepšie čas, ktorý ti víkendy ponúkajú.

 

Italy2

 

Naplánuj si svoj víkend 

Ľudia si plánujú svoje kariéry, dovolenky a taktiež aj pracovný týždeň. Prečo si teda nenaplánovať svoj víkend? Samozrejme, nie je dobré snažiť sa naplánovať každú hodinu, ale pripraviť si malý rozvrh udalostí, ktoré ťa cez víkend čakajú, môže len pomôcť. Ideš s kamarátmi na večeru a potom s frajerkou na koncert? Dohodni to s ostatnými a kúp lístky dopredu. Plánovanie ti pomôže predísť tomu, že zostaneš celý čas trčať doma na gauči a zároveň ti nedá priestor na výhovorky, prečo pre zmenu nepôjdeš niekam von.

 

Tráv čas s tými, ktorých máš rád

Väčšina z nás je počas týždňa príliš zaneprázdnená na to, aby mohli tráviť so svojimi blízkymi dosť času. Víkendy sú preto skvelou možnosťou, ako dohnať to, čo si cez týždeň zameškal. Dávajú ti príležitosť na trávenie času s priateľmi a rodinou a je vážne škoda, ak sa ju rozhodneš nevyužiť. Trávenie času s ľuďmi, ktorých máš rád ti totiž pomôže lepšie si oddýchnuť, nabiť novú energiu a jednoducho byť šťastnejším. Potom začneš aj svoj pracovný týždeň v lepšej a priateľskejšej nálade.


Odpoj sa!

Zabudni na stres, ktorý je súčasťou pracovného týždňa. Aspoň na pár hodín vypni svoj počítač aj mobil a skús donútiť ľudí v tvojom okolí, aby spravili to isté. Vďaka tomu si potom spolu užijete kvalitnejšie strávený čas a zároveň zabudnete na všetok stres.
Priprav sa na nový týždeň

Soboty si skús vyhradiť na zábavu a relax, ale nedele skús využiť, okrem iného, aj na prípravu  na nový týždeň. Napríklad skús v nedeľu poupratovať dom, vyprať a vyžehliť si veci, ktoré budeš cez týždeň nosiť a taktiež navariť si chutné jedlo. Vďaka tomuto všetkému budeš oveľa viac pripravený, keď príde pondelok a nový pracovný týždeň.

 

Rob niečo iné

Tvoje víkendy by mali byť iné, ako pracovné týždne. Práve z tohto dôvodu si skús nájsť nejaké hobby, ako napríklad plávanie, hranie tenisu či futbalu, ktorému sa budeš cez víkendy venovať. Ak nemáš žiadne podobné záľuby, skús ísť do posilňovne a cvič. Pomôže ti to vyčistiť si myseľ a taktiež to umožní tvojmu telu trochu sa zotaviť z náročného týždňa v práci.

 

zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK