Nesmrteľný les od Erika Baláža získal prestížnu medzinárodnú cenu. Uspel v konkurencii 2500 filmov

  • Tatranská trilógia Nesmrteľný les zachytáva skrytú slovenskú prírodu v skutku nevídaným spôsobom, ktorý ocenila aj medzinárodná porota.
taaaaa
facebook.com/outdoorfilmy.sk/facebook.com/erik.balaz
  • Tatranská trilógia Nesmrteľný les zachytáva skrytú slovenskú prírodu v skutku nevídaným spôsobom, ktorý ocenila aj medzinárodná porota.

Erik Baláž so svojím tímom si dali za cieľ ukázať vzácne druhy zvierat, ako sú medvede a rysy v situáciách, ktoré sa doteraz nikomu v našich podmienkach nepodarili zachytiť na kameru.

Po troch rokoch práce sa im to nielenže podarilo, ale ich film Nesmrteľný les získal aj jednu z hlavných cien 43. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Ekofilm v kategórii Krásy prírody. Obstáli tak v konkurencii 2500 filmov z celého sveta, čo je nevídaný úspech.

Za posledných niekoľko tisícročí sa európska krajina zmenila viac ako si dokážeme predstaviť. Vysušili sme mokrade, zregulovali rieky, vyrúbali alebo premenili lesy, vyhubili veľké zvieratá. A predsa, existuje jedno miesto, ktoré sa takmer nemení. Zo skalnatej pôdy pod Kriváňom vyrastá Nesmrteľný les. Jeho vládcami sú stáročné borovice limby a ich večný sprievodca medveď.

Vo filme budeš môcť vidieť dojímavý príbeh starej medvedice s mláďaťom, ktoré práve prvýkrát opustilo brloh, rodinku medveďov preliezajúcu vetrom pováľané stromy v kalamite, či medvede šplhajúce sa za orieškami do korún stáročných borovíc límb.

Život medveďov je tu tesne spojený so životom stromov a celého pralesa. Ten im poskytuje útočisko pred človekom a všetko, čo k životu potrebujú. V polome nájdu lesné plody a hmyz, v strmom žľabe ulovia jeleňa.

Je to prírodný raj. Rozmanitý, nebezpečný, no zároveň krehký a divoký svet, ktorý sa stále riadi zákonmi prírody a nie človeka. A sú to práve prirodzené, nikým neriadené procesy, ktoré zabezpečujú pokračovanie evolúcie a prastarému limbovému lesu jeho nesmrteľnosť. Aj keď túto krásu zrejme väčšina z nás nebude mať možnosť zažiť na vlastnej koži, môžeme ju vidieť práve vďaka filmu Nesmrteľný les.

Na to, aby Erik Baláž so svojím tímom mohol naďalej prinášať autentické príbehy z divokej prírody, je potrebná podpora ich tvorby aj zo strany verejnosti. Svojou troškou môžeš prispieť a ty a to kúpou DVD so snímkou Nesmrteľný les, alebo ďalších filmov dielne Arolla film. Všetky ich nájdeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech