Netflix, Disney+ aj Warner bros zastavujú produkciu filmov

  • Aj veľké štúdia reagujú na rozmáhajúci sa koronavírus
  • Časopis Variety dokonca píše, že súčasná situácia bude mať značný vplyv na kultúru a môže na roky zmeniť zábavný priemysel
Desney+/NETFLIX
Variety/ČTK,
  • Aj veľké štúdia reagujú na rozmáhajúci sa koronavírus
  • Časopis Variety dokonca píše, že súčasná situácia bude mať značný vplyv na kultúru a môže na roky zmeniť zábavný priemysel

Spoločnosť Warner Bros zastavila nakrúcanie životopisného filmu o Elvisovi Presleym. Podľa časopisu Variety sa tak rozhodla, keď sa ukázalo, že sa herec Tom Hanks aj s manželkou nakazili koronavírusy. Hanks vo filme hrá Presleyho manažéra Toma Parkera. Kvôli ďalšiemu šíreniu koronavírusy prerušili výrobu ďalšie filmové i televíznej produkcie.

Variety píše, že súčasná situácia bude mať značný vplyv na kultúru a že to môže na roky zmeniť zábavný priemysel i jeho ekonomický model. Hanks bol s manželkou a producentkou Ritou Wilsonovou na natáčanie v Austrálii a odtiaľ oznámili, že sa obaja nakazili koronavíruson. Služba Netflix v piatok informovala, že preruší všetky svoje produkcie v Spojených štátoch a Kanade. Zastavenie výroby svojich filmov oznámila aj služba firmy Apple.

Televízne skupina Warner Bros prerušila práce na 70 seriáloch a pilotných filmoch. Podobne produkciu na dočasnú dobu prerušilo televízne štúdio Disney. Ovplyvní to napríklad prácu na jeho filmoch The Little Mermaid (Malá morská víla) alebo sci-fi snímke Ulička nočných môr. Studio oznámilo, že sa síce v jeho produkčných tímoch neobjavil prípad nákazy novým koronavírusom, ale že s ohľadom na záujmy zamestnancov aj účinkujúcich sa rozhodlo produkciu pozastaviť. Malá morská víla sa mala budúci týždeň začať točiť v Londýne.

Film The Last Duel (Posledný súboj) režiséra Ridleyho Scotta s Mattom Damonom sa začal natáčať vo februári v Írsku. Štúdio Disney však oznámilo, že sa produkcia vzhľadom na dopravné obmedzenia v Európe a v záujme bezpečia všetkých spolupracovníkov prerušuje. Či to ovplyvní uvedenie filmu do kín, plánované na december, zatiaľ nie je jasné.

Spoločnosť Walt Disney informovala, že na jej streamovacie službe Disney + bude s trojmesačným predstihom v USA od nedele k dispozícii animovaný film Ľadové kráľovstvo II. Od 17. marca bude možné film zhliadnuť aj v Kanade, Holandsku, Austrálii a na Novom Zélande.

Zdroj: ČTK/NETFLIX

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK