Netflix spúšťa rebríčky najpopulárnejších filmov a seriálov

  • Streamovacia služba Netflix spúšťa rebríčky 10 najlepších filmov a seriálov
  • Rebríčky sa ti zobrazia hneď po rozkliknutí karty s filmami alebo seriálmi
Unsplash
  • Streamovacia služba Netflix spúšťa rebríčky 10 najlepších filmov a seriálov
  • Rebríčky sa ti zobrazia hneď po rozkliknutí karty s filmami alebo seriálmi

Netflix sa rozhodol reagovať na čoraz väčšiu konkurenciu streamovacích služieb zavedením rebríčkov s 10 najpopulárnejšími filmami a seriálmi, ktoré si prostredníctvom streamovacej služby môžeš pozrieť. Informoval o tom na svojom webe.

Táto informácia určite poteší množstvo ľudí, ktorí majú často problém si vybrať čo si vlastne chcú pozrieť. Netflix plánuje tento rebríček, ktorý príznačne nazval Top 10, profilovať podľa krajiny, v ktorej žiješ. 

Krajina však nie je jediným kritériom výberu. Tým ďalším bude relevantnosť samotných titulov podľa tvojho vkusu a žánrov. Samotné rebríčky sa budú aktualizovať každý deň a nájdeš ich hneď, ako rozklikneš  kartu s filmami a seriálmi.

Testovanie rebríčkov začalo už minulý rok

Pre užívateľov z Anglicka a Mexika nie sú tieto rebríčky žiadnou novinkou, keďže práve v týchto dvoch krajinách túto funkciu začal Netflix testovať už minulý rok. O tomto kroku v roku 2019 investorov informoval prostredníctvom listu CEO spoločnosti Reed Hastings. 

zdroj: Netflix

Za rozhodnutím Netflixu pridať rebríčky popularity do svojej služby môžeme vidieť jednu jedinú vec. 

Strach z konkurencie

Netflix už dávno nie je jediným veľkým hráčom na tomto poli. V posledných rokoch sa však boj o diváka začal ešte viac priostrovať, keď na trh vstúpili ďalšie streamovacie služby ako AppleTV + či Disney +.

zdroj: Netflix

Za zmienku môže stáť aj pripravovaná mobilná streamovacia služba Quibi, ktorá sa užívateľom sprístupní 6. apríla 2020 a určite si nájde svojich divákov. Každopádne, Netflix spravil týmto rozhodnutím správny krok a opäť o čosi uľahčil užívateľom výber z toho veľkého množstva titulov, ktoré sa tam nachádzajú.  

Kedy sa však tejto funkcie dočkajú aj užívatelia na Slovensku zatiaľ nie je úplne známe. 

Zdroje: media.netflix.com, theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK