Nie, Peter Pellegrini nie je hrdina koronavírusu na Slovensku. Nezabúdajme na koho strane stojí

  • Je Peter Pellegrini korona hrdina Slovenska?
  • Nezabúdajme, pamätajme a pripomínajme si, na koho strane P. Pellegrini stojí
IMG_6959
  • Je Peter Pellegrini korona hrdina Slovenska?
  • Nezabúdajme, pamätajme a pripomínajme si, na koho strane P. Pellegrini stojí

(Tento článok nie je názorom redakcie, ide o subjektívny názor)

Na Slovenskú zúri nebezpečný koronavírus a bývalý premiér Slovenskej republiky musel ku koncu mandátu vlády čeliť skúške ohňom. Vírus, ktorý ohrozuje našu spoločnosť si už vyžiadal vo svete tisíce mŕtvych a bývalá vláda musela tvrdo a správne zakročiť. 

Prečo je však Peter Pellegrini len malým hrdinom v celom probléme a prečo by sme mali vyžadovať jeho rýchly odchod? Nezabúdajme koho Pellegrini zastupuje a hlavne nezabúdajme, ako strana Smer znetvorila slovenské zdravotníctvo. 

Najskôr pochvala, potom prebudenie

Vyhlásenie núdzového stavu na 14 dní pre oblasť zdravotníctva, nákup státisícov rúšok, kontroly na hraniciach alebo masívna informačná kampaň o tom, ako sa správať, aby sme nenakazili stovky ďalších ľudí. Parádne opatrenia, však? Áno, nikto nepopiera kroky krízového štábu na ministerstve vnútra, ktoré boli užitočné a veľmi potrebné. 

V prvom rade si však treba uvedomiť, že krízový štáb nie je len Peter Pellegrini, ale rada ďalších ľudí, ktorí na opatreniach pracovali. V poslednej dobe sa však objavujú názory, aká je škoda, že Pellegrini odchádza. Nepochybne, ak by boli voľby o pár dní, pravdepodobne by súčasná kríza Smeru pomohla.  Opäť hovorím, že krokom Pellegriniho sa nedá nič vytknúť – okrem pochybného nákupu rúšiek. Zákazky dostali aj firmy, ktoré vznikli len pred pár mesiacmi a existuje podozrenie, že rúška boli zbytočne predražené. Česi ich dokázali kúpiť omnoho lacnejšie a skôr. 

Prebudnie: Nezabúdajme koho zastupuje Peter Pellegrini

Bývalý premiér je druhým mužom strany Smer. Táto strana vládla Slovensku celých 12 rokov. Ešte raz. Oni vládli 12 rokov a vládli aj zdravotníctvu. Kam sa tento dôležitý rezort pohol?

Aké reformy sa prijali, aby sa vyriešila žalostná situácia so slovenským zdravotníctvom, ktorému chýbajú tisíce zdravotných sestier a toaletné papiere v nemocniciach? Smer mal ideálnu šancu za celých 12 rokov zmeniť Slovensko k lepšiumu. Nepodarilo sa. 

Spomínate si ešte na tetu Anku? Tú tetu Anku, ktorá figurovala v siedmich firmách, ktoré obchodovali so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP)? Poisťovňa uzavrela zmluvy s pochybnými firmami v hodnote 14-miliónov eur. 

Dôchodkyňa Anna Sučková mala 77 rokov a s „podnikaním“ sa jej dosť darilo. Jej synovcom bol šéf VšZP Marcel Forai, ktorého kryli ľudia zo Smeru. O milióny predražené CT prístroje? Nielen tie v Piešťanoch za 1,6 milióna eur. Pamätáte? Opäť vláda Smeru. Pavol Paška a jeho košické zdravotnícke impérium? Mali by sme si to pripomínať a myslieť na to. 

Počas 12 rokov vlády Smeru sme počúvali ako sa konečne postaví bratislavská nemocnica Rázsochy. Vláda do nej naliala milióny eur, no stále nič. Nakoniec sa bude búrať. Za ďalšie milióny. 

„Populizmus a vnútrostranícke pomery v Smere zapríčinili, že za dvanásť rokov, čo strana obsadzovala post ministra zdravotníctva, nedokázala v zdravotníctve presadiť žiadnu významnejšiu reformu, ktorá by pomáhala pacientom a občanom na Slovensku,“ povedal pre denník SME, Dušan Zachar, zdravotnícky analytik INEKO.

zdroj: Peter Pellegrini po boku Pavla Pašku/TASR

Smer tento 12 ročný zápas prehral, predĺženie už nebude

Mohli by sme pokračovať a napísať desiatky strán o tom, aké kšefty sa urobili so slovenským zdravotníctvom, čo už dnes ani nikoho neprekvapuje. S korupciou v zdravotníctve sme sa akoby už zmierili.

Aké riešenie prijali politici strany Smer za celých 12 rokov vlády, aby neodchádzali slovenskí zdravotníci za hranice? Počkajte, napadá mi jedno. Budú si platiť za štúdium! 

Čo urobili politici vládnej strany Smer, aby oddlžili štátne, univerzitné alebo fakultné  nemocnice? Na konci roka 2018 bol dlh štátnych nemocníc 880 miliónov eur. Tento dlh narastá aj napriek tomu, že sa do programov oddlženia naliali stovky miliónov eur. No stále nič. 

Poviem vám, čo sa zmenilo za 12 rokov vlády Smeru v zdravotníctve. Veľké nič. Lekárov máme málo, sestier taktiež. Hovoriť o Pellegrinim, ako úžasne zvládol situáciu a nespomenúť na koho strane stojí? To by bolo veľmi nespravodlivé. 

Skutoční hrdinovia sú v nemocniciach

Peter Pellegrini zastupuje stranu Smer, ktorá za 12 rokov neurobila v našom zdravotníctve nič, čo by v skutočnosti pomohlo všetkým. Jediné, čo urobila je mafiánske podhubie pre biznis a pochybné kšefty s kamarátmi a mecenášmi strany Smer. 

Hovoriť o Pellegrinim ako o korona hrdinovi je krátkozraké a je to ako by sme sa tešili z futbalového zápasu, ktorý sme prehrali 10:2. Dva góly sme predsa dali. Dôvod na oslavu však nie je. Ako tím sme vypadli. Strana Smer predstavuje tento tím, ktorý by mal skončiť na trestnej lavici s 5 plus dokonca zápasu.  

Skutoční hrdinovia koronavírusu na Slovensku sú doktori, sestričky, predavačky a celý personál v nemocniciach, ktorí musia pracovať v žalostných podmienkach za žalostné platy.

Pozri si aktuálnu mapu koronavírusu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech