No Man’s Sky je hra, ktorá sa môže zaradiť medzi značky ako GTA alebo The Elder Scrolls

  • Po niekoľkých rokoch vývoja a odkladania nezávislé štúdio z Veľkej Británie Hello Games ohlásilo, že konečne dokončilo vývoj svojej vysoko očakávanej survival hry No Man's Sky.
titulna
  • Po niekoľkých rokoch vývoja a odkladania nezávislé štúdio z Veľkej Británie Hello Games ohlásilo, že konečne dokončilo vývoj svojej vysoko očakávanej survival hry No Man's Sky.

Ak všetko pôjde podľa plánu, hra by mala konečne vyjsť v Európe 10. augusta, v Severnej Amerike 9. augusta a vo Veľkej Británii 12. augusta. Dostupná bude na platformy Playstation 4 a PC.

Pokiaľ si nezachytil okolo čoho sa vlastne točí buzz tejto hry, No Man’s Sky je ambiciózna survival hra, ktorá ti umožní cestovať po celom vesmíre a objavovať nedotknutú galaxiu. To všetko s možnosťou navštíviť všetky planéty s ich faunou a flórou.

Cieľom hry je dosiahnuť stred galaxie. Ako uvádza Hello Games, po ceste budeš môcť dešifrovať cudzie jazyky, upgradovať svoju vesmírnu loď s vybavením, zisťovať nové informácie o zvieratách a rastlinách, a oveľa viac – všetko bez akýchkoľvek pravidiel, ktoré by ťa obmedzovali v hraní. Zrejme bude bez väčšieho príbehu v pozadí.

Hra má mať masívnu rozlohu a pod masívnou sa myslí skutočne masívna – k dispozícii bude 18 triliónov planét, ktoré môžu hráči objavovať. Pokiaľ by si každú sekundu objavil jednu planétu, trvalo by ti 500 miliárd rokov, aby si videl všetky.

No Man’s Sky je vo vývoji už štyri roky a je ostro sledovaná mnohými ľuďmi z brandže. Na hre sa podieľa iba 10-členný tím, ktorý to môže dotiahnuť naozaj ďaleko. Otázkou je, či dokáže naplniť svoje očakávania, pretože úprimne, hra podľa mňa vyzerá dosť nudne. Celkový zmysel je hranie sa na boha, objavovanie neobjaveného a malý mikromanažment. Pripomína mi to Spore. Každopádne, nápad je veľmi zaujímavý a originálny a pokiaľ zmetie všetky zlé predpoklady zo stola, získa si svoje miesto medzi veľkými menami.

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotky: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK