Note­bo­ok s tro­mi moni­tor­mi od Raze­ru ukrad­li z výsta­vis­ka CES! Výrob­ca za dola­pe­nie zlo­de­ja ponú­ka sluš­nú odme­nu

Dávid Igaz / 10. januára 2017 / Tech a inovácie

Toh­to­roč­ný veľ­trh CES 2017 v Las Vegas pri­nie­sol význam­né novin­ky aj v seg­men­te her­ný­ch note­bo­okov. Svo­je ino­va­tív­ne nápa­dy nám uká­za­li gigan­ti ako Dell či Acer, no zďa­le­ka naj­viac zau­jal „Pro­ject Vale­rie“ od Raze­ru.

O čo sa vlastne jedná? Známy gigant z herného priemyslu svetu ukázal budúcnosť herných notebookov. Najväčšou inováciou sú tri 4K monitory, ktoré sa automaticky vysunú z konštrukcie a vytvárajú doteraz nevídaný zážitok. Využitie nájde ako pri pracovných situáciách, tak aj pri hraní tých najnovších a najnáročnejších herných titulov. Bohužiaľ, chamtivosť a vynaliezavosť ľudí nepozná hranice. CEO Razeru, Min-Liang Ta, oznámil na Facebooku, že dva prototypy tohto notebooku boli ukradnuté priamo z výstaviska.

project-valerie-razer-nahladzdroj fotografií: Razer

Krádež sa podľa prvých informácií stala okolo 16:00 v nedeľu 8. januára. Spoločnosť sa všemožne snaží svoju novú ikonu nájsť a popri spolupráci s lokálnou políciou žiada o pomoc aj fanúšikov. Za poskytnutie akejkoľvek informácie, ktorá pomôže k dolapeniu zločinca, ponúka Razer slušnú odmenu vo výške takmer 24 000 €. Veľkosť výslednej odmeny však bude závisieť aj od dôležitosti danej informácie a ako veľmi pomôže pri prípadnom dolapení zločinca. V prípade akýchkoľvek informácií určite kontaktuj spoločnosť na e-mail legal@razerzone.com. Ďalšou smutnou správou je ale to, že ešte v roku 2011 čelil Razer veľmi podobnej situácii, keď im v San Franciscu ukradli prototypy laptopov Razer Blade.

fony_banner

zdroj: fonyzciny.startitup.sk, zdroj titulnej foto: Engadget, Razer

 

Pridať komentár (0)