Nová slovenská vzdelávacia platforma Abilitio: Online kurzy a lektori na pár klikov

  • Abilitio je unikátny slovenský projekt, ktorý ti umožňuje zúčastňovať sa kurzov naživo. Ak máš nejakú vedomosť či schopnosť, môžeš sa stať lektorom a vyskúšať si viesť vlastný workshop. S Marekom Galovičom som sa porozprávala o novej vzdelávacej platforme, o jej jedinečnosti a cieľoch Abilitia.
screen1front
  • Abilitio je unikátny slovenský projekt, ktorý ti umožňuje zúčastňovať sa kurzov naživo. Ak máš nejakú vedomosť či schopnosť, môžeš sa stať lektorom a vyskúšať si viesť vlastný workshop. S Marekom Galovičom som sa porozprávala o novej vzdelávacej platforme, o jej jedinečnosti a cieľoch Abilitia.

Čo je to Abilitio?

Abilitio je jednoduchý spôsob, ako ponúknuť rôzne workshopy či kurzy. Ponúkame rôzne kategórie kurzov od varenia, fotografovania po programovanie či cudzie jazyky. Kurzy prebiehajú osobne a sú určené pre rôzne vekové kategórie, stačí si len nájsť to svoje. Ponúknuť kurz je rovnako jednoduché. Ak má niekto nejaké znalosti alebo zručnosti, môže si otvoriť kurz u nás a nepotrebuje žiadnu ďalšiu stránku na predstavenie svojho portfólia workshopov. Chceme ľudom sprostredkovať možnosť stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi, ktorí ich môžu niečomu novému naučiť. Veď vždy je dobré naučiť sa niečo nové.

me

 

Ako sa môžem prihlásiť na kurz?

Prvým krokom je vytvorenie si účtu alebo prihlásenie sa pomocou Facebooku. Spomedzi kategórii si vyberiete kurz, ktorý hľadáte, zakliknete objednanie a ste v kurze. Po zaplatení obdržíte email s potvrdením o zaplatení, ktorý si buď vytlačíte alebo prinesiete na kurz v digitálnej podobe. Snažili sme sa to urobiť čo najjednoduchšie.

 

Ako sa môžem stať lektorom aj ja?

Ak máš premyslený nejaký kvalitný workshop, môžeš. Najprv sa však musíš zaregistrovať. Emailová adresa musí byť rovnaká ako na tvojom PayPal účte. Štandardná výška tvojej výplaty je 80% z ceny kurzu. Minimálna čiastka je 10 dolárov za kurz. Po registrácii môžeš pridať svoj kurz, kde vyplníš všetky informácie o kurze, ktoré by mohli tvojich budúcich študentov zaujímať. Od tohto momentu si lektorka.

apple-1034305_960_720

Lektorom teda môžem byť ja ako jednotlivec ale aj nejaká spoločnosť?

Presne tak. V profile je tiež možnosť registrovať sa ako „Spoločnosť“. Spoločnosti tak majú možnosť ponúkať aj kurzy mimo svojej stránky. Chceme ukázať, že organizovať kurzy s nami je skutočne výhodné. Majú vyriešení social media marketing, SEO, je to ďalší zdroj ako sa o nich ľudia dozvedia a ako si ich všimnú noví klienti. Dokonca aj školy sa môžu zaregistrovať ako spoločnosť a ponúknuť kurzy.

 

Čo ak budem s kurzom nespokojná?

Chceli sme vymyslieť systém, ktorý bude bezpečný pre užívateľov ale i lektorov. Pravidelne kontrolujeme všetkých našich lektorov. Lektorovi taktiež platbu neposielame vopred, ale až po ukončení kurzu. Ak by ľudia prišli na termín a ukázalo by sa, že lektor nič nevie alebo to bol nejaký podvod, stopneme prevod peňazí lektorovi.

 screen2wefawef

Je možné lektorov ohodnotiť?

Ľudia majú možnosť zanechať svoj komentár a taktiež každý kurz je možné „ohviezdičkovať“ Čím spokojnejší zákazníci, tým lepšie hodnotenie. Ľudia si tak môžu prečítať odporúčania od iných účastníkov kurzu. Lektor je tak tiež motivovaní podať čo najlepší výkon. Verím, že nájdeme kvalitných ľudí, ktorí majú chuť ponúkať svoje skúsenosti ďalej.

 

Takýchto vzdelávacích platforiem je veľa. V čom spočíva Vaša jedinečnosť?

Väčšina platforiem, ktoré fungujú, sú online. Kurz neprebieha teda osobne s lektorom, ale prostredníctvom interaktívneho učenia alebo videa. Väčšina kurzov, ktoré ľudia vyhľadávajú a ktoré patria medzi tie najznámejšie prebiehajú na internete. Naším špecifikom je, že kurzy prebiehajú v reále, teda naživo. Chceli sme dať ľuďom možnosť stretnúť sa so svojim lektorom osobne. Kurz je tak skutočne interaktívny, môžu sa preberať rôzne témy, pýtať sa konkrétne otázky a riešiť konkrétne potreby a požiadavky každého účastníka kurzu. Veľkou výhodou je, že človek ktorý ponúka povedzme nejaké fotografické workshopy nepotrebuje riešiť vlastnú stránku, platby a podobné záležitosti. Všetko má vyriešené cez nás.

 

S akými očakávaniami ste do projektu išli a čo sa zmenilo pri realizácii projektu?

Prvým očakávaním bolo dokončiť stránku, čo nám trvalo dlhšie ako sme plánovali. Ak sa však pozriem do svojich poznámok, ktoré som si písal na začiatku vytvárania Abilitia, veľa sa nezmenilo. Základný koncept sme nemenili, od začiatku sme si dali jasné ciele a snažili sa ich splniť. Pozmenili sme však niekoľko vecí v rámci booking flow. Zapracovať sme museli aj na bezpečnosti, aby bol ošetrený aj objednávajúci, aj lektor.

 

S kým si na projekte spolupracoval?

Zakladatelia sme v podstate dvaja. Ja som programátor, takže som to sám vyvinul. Spolužiak je grafik, a tak mal pod palcom dizajn stánky. Cítim však, že mojou slabou stránkou je marketing ako taký, takže časom by som chcel nájsť človeka, ktorý by pracoval na kampaniach. Pomáhali nám však aj ďalší ľudia, ktorí nám ukazovali čo je na stránke intuitívne a kde môže nastať nepochopenie. Taktiež sme sa veľa rozprávali o tom, ako spraviť stránku tak, aby ponúkala kvalitnú službu pre jednotlivcov ale aj pre celé spoločnosti, ktoré ponúkajú kurzy.

Aké sú vaše ciele do budúcnosti?

Každým dňom prichádzame s nápadmi, ako by sme projekt zdokonalili. V prvom rade potrebujeme získať obsah. Radi by sme získali partnerstvá s novými ľuďmi, spoločnosťami a prišli tak so skvelými a jedinečnými kurzami. Mojím osobným cieľom je ponúknuť službu Abilitia aspoň piatim spoločnostiam či jednotlivcom za deň. V budúcnosti by sme chceli vytvoriť vnútornú komunikáciu pre ľudí v rámci kurzu. Radi by sme časom oslovili rôzne coworkingové centrá a zabezpečili tak priestor pre konanie kurzu. Plánov je veľa.

screen3wefw

Zdroj: abilitio.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK