Novinka e.home je dokonalým konceptom elektrického karavanu

  • Nemecká spoločnosť prišla s modelom elektrického karavanu, ktorý je schopný prejsť na jedno nabitie z jednej časti sveta na druhú, a to len vďaka solárnej energii.
dethleffs-ehome-concept-29
dethleffs.de
  • Nemecká spoločnosť prišla s modelom elektrického karavanu, ktorý je schopný prejsť na jedno nabitie z jednej časti sveta na druhú, a to len vďaka solárnej energii.

Nemecký výrobca karavanov Dethleffs predstavil svoj najnovší koncept z označením e.home. Tentokrát ide naozaj o lahôdku v podobe elektrického, a teda aj ekologického domu na kolesách! 

Foto: dethleffs.de

Elektrický karavan je skvelou alternatívou pre lacnejšie a dobrodružnejšie cestovanie. Avšak, nie v každom kúte sveta sa nájde nabíjacia stanica, ktorou si nabiješ svoje vozidlo. S týmto problémom počítali aj u Dethleffs a prišli so svojím konceptom e.home. Tento koncept predstavuje elektrický karavan, ktorý je oblečený do solárnych panelov. S takýmto karavanom sa tak vodič nemusí obávať vybitej batérie v polovici cesty.

Základ karavanu tvorí podvozok z elektrického Iveca Daily. Motor v elektrickom Daily má výkon 107 koní a na výber je niekoľko rôznych typov batérii. Tá najvýkonnejšia ponúkne dojazd až 280 kilometrov na jedno nabitie. Kvôli pridanej váhe je dojazd e.home síce len 160 kilometrov, avšak so solárnymi panelmi nachádzajúcimi sa na karavane je v podstate nekonečný. Solárne panely dokážu generovať výkon až 3000W ktorý je uložený v 228Ah batérii.

Foto: dethleffs.de

Okrem solárnych panelov má e.home aj výhrevný systém, ktorý využíva materiál vyrobený z PCM. Tento materiál dokáže absorbovať teplo, ktoré potom zadrží a v potrebnom čase dokáže uvoľniť. Takže ak je v okolí napríklad 30 stupňov, PCM materiál dokáže toto teplo absorbovať a v chladnejších dňoch a hlavne v noci využiť na vykúrenie obytného priestoru e.home.

Prítomné sú aj asistenčné technológie pre šoférovanie či mobilná aplikácia CampConnect ktorou je možné ovládať rôzne funkcie e.home.

Zdroj: inhabitat.com / dethleffs.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK