NOVÝ PRIESKUM: PS vedie, Smer mu dýcha na krk. Do parlamentu by prešlo sedem strán

  • Júnový prieskum ukazuje mierne vedenie PS pred Smerom
  • Do parlamentu by sa prebojovalo sedem subjektov vrátane Republiky či hnutia Slovensko
progresívne slovensko, smer
  • Júnový prieskum ukazuje mierne vedenie PS pred Smerom
  • Do parlamentu by sa prebojovalo sedem subjektov vrátane Republiky či hnutia Slovensko
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Voľby do Národnej rady (NR) SR by v júni vyhralo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 20,2 percenta hlasov. Za ním by skončila strana Smer-SD, ktorú by volilo 18,8 percenta voličov. Do parlamentu by sa dostalo sedem strán a hnutí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre portál 360tka.

Do parlamentu by sa dostalo sedem subjektov

Tretiu najsilnejšiu podporu by mala strana Hlas-SD so ziskom 10,5 percenta voličských hlasov. Do parlamentu by sa dostala aj Republika (9,7 percenta), hnutie Slovensko (8,5 percenta), KDH (7,5 percenta) a SaS (6,1 percenta).

Pred bránami NR SR by ostali Magyar Szövetség – Maďarská aliancia (4,8 percenta), Demokrati (4,8 percenta), SNS (3,7 percenta) či Sme rodina (3,4 percenta).

Rozloženie mandátov v parlamente

Na základe prieskumu by PS získalo v parlamente 37 kresiel, Smer-SD 35. Hlas-SD by mal v parlamente 19 poslancov, Republika 18 a hnutie Slovensko 16. KDH by malo v Národnej rade 14 mandátov a SaS 11.

Prieskum na vzorke 1 034 respondentov realizovali od 2. do 9. júna.

Čítaj viac z kategórie: Politika

Najnovšie videá

Trendové videá