Nový vojvoda z Westminsteru je najmladší spomedzi 400 najbohatších ľudí sveta

  • Hugh Richard Louis Grosvenor je živým príkladom frázy "Povolanie - syn".
800x-1
  • Hugh Richard Louis Grosvenor je živým príkladom frázy "Povolanie - syn".

Po náhlej smrti svojho otca sa stal v poradí 7. vojvodom z Westminsteru a jeho dedičstvo ho zaradilo medzi 400 najbohatších ľudí sveta. Ako 25 – ročný teraz stojí na čele $12,3 miliardového biznisu s nehnuteľnosťami.

Grosvenor je o 4 roky mladší ako dedič Wal-Mart Inc. Lukas Walton, ktorý je druhý najmladší miliardár v rebríčku. Walton sa doň dostal v novembri potom, čo vysvitlo, že zdedil veľkú časť otcovho majetku. Na tretej priečke sú zhodne 32 – roční spoluzakladatelia Facebooku Dustin Moskovitz a Mark Zuckerberg. Oplatí sa poznamenať, že Zuckerbergov $55 miliardový majetok je väčší ako kombinovaná hodnota predchádzajúcich troch mladších miliardárov.

-1x-1

foto: bloomberg.com

Zatiaľ čo nový vojvoda prebral zodpovednosť za majetok prostredníctvom dedičstva, ani jeho rodina,matka a tri sestry, nevyšl naprázdno. Ich rodinná firma Grosvenor Estate má akcie pre súčasných i budúcich členov rodiny.

Predchádzajúca hlava rodiny, Gerald Cavendish Grosvenor, zomrel v utorok v nemocnici Royal Prestal potom, čo náhle ochorel vo svojom síde Abbeystead na severe Anglicka. Príčina smrti nie je verejnosti známa.

westminster_3537279b

foto: telegraph.co.uk

zdroj: bloomberg.com, zdroj titulnej foto: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech