O slovenský film s niekoľko miliónovým rozpočtom sa zaujíma aj hollywoodska hviezda

  • Režisér Peter Babjak pracuje na svojom zatiaľ najdrahšom projekte
  • Ide o filmovú drámu s názvom Správa, ktorej producentom je Rasťo Šesták
  • Ten sa kvôli možnosti spolupráce stretol aj s Michaelom Douglasom
sprava
DNA Production
  • Režisér Peter Babjak pracuje na svojom zatiaľ najdrahšom projekte
  • Ide o filmovú drámu s názvom Správa, ktorej producentom je Rasťo Šesták
  • Ten sa kvôli možnosti spolupráce stretol aj s Michaelom Douglasom

Pripravovaný film Správa s rozpočtom približne 3,2 milióna eur, ktorý je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel, režisérsky zastrešuje jeden z najúspešnejších režisérov posledných rokov. Je to Peter Bebjak, ktorý má na svojom konte množstvo úspešných kriminálnych seriálov ako u nás, tak aj v Česku (Za sklom, Odsúdené, Mesto tieňov, Spravedlnost, Mordparta ai.).

Na sfil­mo­va­nie troj­diel­nej mi­ni­sé­rie Spra­vedl­nost z dielne slo­ven­skej DNA Pro­duc­tion už pred časom kúpila práva pro­dukčná spo­loč­nosť, ktorú vlast­nia herci a pro­du­centi Ben Aff­leck a Matt Da­mon.


Oceňovaná je aj jeho filmová tvorba. Za Čiaru si odniesol cenu aj z MFF Karlovy Vary, vysoko hodnotené sú aj Marhuľový ostrov, Čistič alebo Zlo. Na Vianoce mala premiéru jeho rozprávka Vianočné želanie a v januári príde do kín film Trhlina na motívy rovnomenného bestselleru Jozefa Kariku.

Najnovší film s názvom Správa stvárňuje príbeh dvoch mladých slovenských židov, ktorým sa podarilo ujsť z koncentračného tábora Osvienčim a spísať podrobnú správu o tom, ako tábor smrti fungoval. Príbeh o pekle, ktoré sa tam dialo, a správe, ktorú dnes pozná celý svet.

„Tento film je pre nás výnimočný ako témou, tak aj spracovaním. Som presvedčený, že je dôležité nezabúdať na hrôzy, ktoré sa v Osvienčime stali a takisto nezabúdať na všetky tie, na prvý pohľad nepodstatné veci, ktoré viedli k tomu, aby sa niečo také neľudské vôbec mohlo udiať,“ hovorí producent DNA Production Rasťo Šesták.

Práve Rasťovi Šestákovi sa podarilo stretnúť priamo v New Yorku s hercom a producentom Michaelom Douglasom. Ako prvý o tom informoval portál cineuropa.org. Od Šestáka portál Aktuality získal vyjadrenie o čom dvojica rokovala.

„Stretli sme sa v New Yorku niekoľko mesiacov pred začiatkom nakrúcania. Bolo to nielen príjemné, ale aj veľmi prínosné. Michael Douglas si náš scenár naozaj podrobne preštudoval, spoznámkoval a mal niekoľko veľmi dobrých rád, ktoré sa týkali ako scenára samotného, tak aj produkčných záležitostí,“ poznamenal Rasťo Šesták pre Aktuality.sk.

Nie je tak vylúčené, že film Správa bude distribuovaný aj na trh v USA. V hlavných úlohách filmu sa predstavia Noel Czuczor ako Freddy a Peter Ondrejička ako Valér. Vo filme sa predstavia aj herci z Poľska, Nemecka, Česka a Luxemburska a viacerí z nich sú vo svojich domovských krajinách veľmi známymi televíznymi a filmovými osobnosťami.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech