Oča­ká­va­nia od nové­ho Goog­lu: 6 pred­po­kla­dov pre Alp­ha­bet!

Martin Bohunický / 12. augusta 2015 / Tools a produktivita

Tech­no­lo­gic­ký svet je v šoku, Goog­lu zve­rej­nil totál­nu bom­bu — reor­ga­ni­zu­je a začle­ní sa do novej spo­loč­nos­ti Alp­ha­bet. V nej bude Goog­le (aj Nest, Cali­co a ďal­ší) len jed­ným z port­fó­lia pro­duk­tov. Nový kon­glo­me­rát pove­dú zakla­da­te­lia Goog­lu Lar­ry Page a Ser­gey Brin, kým mies­to CEO Goog­le obsa­dí Sun­dar Pichai.

 

Nová firma štartuje so siedmymi divíziami: Google, Calico, Nest, Fiber, Ventures, Capital a X Lab. Google zostáva vlajkovou loďou, no ostatné produkty už nebudú spadať pod neho. Aj z toho sa dá vyčítať, aké ambície približne Alphabet má.

Je to úplne šialený krok pre každého...okrem Pagea a Brina. Toto je len jedno z tých ich bláznivých rozhodnutí, ktoré z nich urobili multimiliardárov. Ak bol podľa teba Google ambiciózny, teš sa, čo ešte len príde. Čo môžeme očakávať od Alphabetu? Kým sa prach z nečakanej bomby usadí, my sme sa zatiaľ zamysleli, ako by to celé mohlo fungovať.

 

 

1. Sundar Pichai bude perfektný CEO

Nikto z technologického trhu nemôže povedať na Pichaia jediné zlé slovo. Je to skvelý líder, šikovný a veľmi inteligentný človek. Teraz prišla jeho šanca.

Pichai bol v Googli dlhodobo kľúčovým faktorom pri viacerých úspechoch, bol súčasťou väčšiny dôležitých projektov. V Googli sa vyzná a aj jeho talent pomohol Googlu dostať sa tam, kde teraz spoločnosť je. Absolútne nepochybujem o tom, že Pichai je ako nástupca najlepšou možnou alternatívou.

 

 

2. Calico a Wing v centre záujmu

Zastavil si sa na začiatku článku a premýšľal si, čo je Calico a Wing? Calico je tichý biologický projekt Googlu, ktorý pracuje na zlepšení kvality a dĺžky života, Wing je snaha o vybudovanie doručovacej siete pomocou dronov.

Keď už tieto dva projekty nepatria priamo pod Google, očakávam, že teraz dostanú oveľa viac pozornosti.

 

 

3. Viac peňazí pre X Lab

Kým srdcom a dušou Google bol vždy vyhľadávač, srdcom a dušou Alphabetu bude X Lab. Tento projekt dal život Google Glass či Calicu a bez pochýb bude hrať v Alphabete veľkú úlohu. Keď už teraz Page a Brin nevedú samotný Google, môžu sa viac sústrediť na X Lab.

 

4. Poskytovatelia internetu budú mať problém

Fiber sa stáva samostatnou spoločnosťou a poskytovateľom internetu sa trasú kolená! Fiber má nový priestor na rozvoj a ich 1000 Mbps internet nebude mať konkurenciu.

 

 

5. Alphabet sa stane ešte väčším hráčom na trhu

Google Ventures a Google Capital budú pod značkou Alphabet fungovať ako samostatné entity. Page a Brin majú ďalší priestor pre podporu svet-meniacich nápadov!

 

 

6. Alphabet bude akvizičná mašina

Page a Brin budú mať v Alphabete flexibilitu ako nikdy predtým. Veľa veľkých akvizícií pre Google nedávalo zmysel, preto bolo nutné od nich ustúpiť. S takouto štruktúrou môže Alphabet nakupovať, koľko sa mu zachce a jednoznačne očakávam, že sa to stane. Úprimne, vidím to na niekoľko miliardových akvizícií!

Page a Brin sú futuristi. Ak niečo funguje, neuspokoja sa, idú ďalej. A tento šialený krok nakoniec vyzerá dosť rozumne. Brin a Page odteraz môžu naplno realizovať svoje najdivokejšie ciele.

 

zdroj: inc.com

Pridať komentár (0)