„Oceľové“ domy nešetria len životné prostredie, ale aj tvoju peňaženku. Slovenská firma prišla s unikátnym projektom pre mladých

  • Bývanie v dome s oceľovou konštrukciou prináša viacero benefitov. Oceľová konštrukcia je udržateľná, bezpečná a variabilná
  • V takomto „oceľovom zázraku“ môžeš bývať aj ty. Slovenská firma uviedla na trh štartovacie domy práve z tejto konštrukcie
Lightsteelbuild
  • Bývanie v dome s oceľovou konštrukciou prináša viacero benefitov. Oceľová konštrukcia je udržateľná, bezpečná a variabilná
  • V takomto „oceľovom zázraku“ môžeš bývať aj ty. Slovenská firma uviedla na trh štartovacie domy práve z tejto konštrukcie

Pri súčasných stavebných trendoch je často porovnávaná aj oceľová konštrukcia domu s drevenou. Oceľové konštrukcie však prinášajú niekoľko benefitov – napríklad udržateľnosť, životnosť, variabilitu a bezpečnosť. V „oceľovom“ dome môžeš bývať už aj ty. Slovenská firma Lightsteelbuild prišla s unikátnym projektom. 

Oceľ je často vnímaná ako materiál, ktorý dáva pocit sily a trvácnosti. Takejto výstavbe sa venuje aj Lightsteelbuild. Ako uvádzajú na svojej oficiálnej stránke, technológia ľahkej tenkostennej oceľovej konštrukcie je už v mnohých krajinách Európy rozšírená.

zdroj: Lightsteelbuild

Ľahký kovový rám umožňuje rýchlu a spoľahlivú výstavbu individuálnych montovaných stavieb. Okrem toho sa tento spôsob výstavby domov zaraďuje aj k tým udržateľným.

Ďalšou výhodou je, že oceľ sa zaraďuje k materiálom, ktoré sú vysoko odolné aj za extrémnych okolností. To znamená, že opravy alebo údržbu si vyžadujú len málokedy. Ako Lightsteelbuild uvádza, náklady na údržbu oceľového domu takmer neexistujú.

Ak je budova z tenkostennej oceľovej konštrukcie postavená správne, dokáže vydržať nápor vetra až do rýchlosti 270 km za hodinu, a to bez poškodenia vonkajšej časti budovy alebo základne.

Ako bojovať proti škodcom? Oceľovými konštrukciami 

Zaujímavosťou je, že pre škodcov je oceľ neobývateľná. Vďaka tomu oceľový dom poskytuje dostatočnú ochranu pred domácimi škodcami, s ktorými sa obyvatelia rodinných domov bežne stretávajú. Odolná je taktiež aj voči plesni.

Deformácia hornín, pri ktorej sú vyžarované seizmické vlny, je pomerne bežným javom. Tieto deformácie sú spôsobené zemetraseniami či výbuchmi. Pozitívnou správou je, že oceľové domy sú aj voči týmto vlnám odolné.

V nenápadnej obci vzniká slovenský unikát. Domy postavené v škandinávskom štýle majú recyklovateľnú konštrukciu

Okrem toho je potrebné spomenúť aj fakt, že tieto stavby sú šetrné aj k životnému prostrediu. Podľa odborníkov je vonkajší oceľový plášť vyrobený zo 100 % recyklovaných materiálov, takže je bez nebezpečných materiálov a ekologicky šetrný.

Bývaj ako kráľ 

Mnoho ľudí pri kúpe nového domu zaujíma predovšetkým cena. Je to jedno z prvoradých kritérií, keď sa človek rozhoduje, ktorý typ domu si nechá postaviť. Tu prichádzajú oceľové domy, ktoré sú nielen rýchlejšie stavané, ale taktiež sú lacnejšie a ľahšie sa udržiavajú. 

zdroj: Lightsteelbuild

Oceľový zázrak si môžeš „dopriať“ už aj ty. Firma Lightsteelbuild uviedla na trh unikátny projekt pre mladých – ponúkajú štartovacie domy s oceľovou konštrukciou. Dom s 3 izbami, čo je pre mladú rodinu úplne postačujúce, je k „mání“ už od ceny 85-tisíc eur. 

Máš pozemok? Bývať vo vlastnom dome môžeš už o 4 mesiace, možné je to vďaka tomuto unikátnemu stavebnému systému

Zdroj: Lightsteelbuild

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech