OneLogin kúpil český startup Portadi

  • OneLogin oznámil, že kupuje Portadi, startup s českými koreňmi, ktorý vznikol na začiatku roka 2015, za nezverejnenú čiastku.
portadi
  • OneLogin oznámil, že kupuje Portadi, startup s českými koreňmi, ktorý vznikol na začiatku roka 2015, za nezverejnenú čiastku.

Na trhu s lepšie financovanou konkurenciou s ocenením v miliardách dolárov, ako je Okta sa OneLogin usilovne snaží zlepšiť svoju ponuku a Portadi pomôže priniesť úroveň automatizácie pre proces onboardingu OneLogin-u.

OneLogin funguje ako jediný prístupový bod na prihlasovanie pre všetky podnikové cloud aplikácie. Väčšina firiem používa značný počet aplikácií, a jednotným prihlásením by má firma za cieľ zjednodušiť workflow pridaním svojich prihlasovacích údajov pre danú aplikáciu na platforme OneLogin.

Dobrou správou je, že na to existuje priemyselný štandard nazvaný SAML, ale zlou správou je, že nie každá aplikácia ho používa. V skutočnosti je ich veľmi málo a to bol veľký dôvod k nákupu, povedal pre TechCrunch generálny riaditeľ spoločnosti OneLogin, Thomas Pedersen.

To znamená, že zákazníci musia ručne vytvoriť vlastné prepojenie pre každú z týchto externých aplikácií a to je veľa práce pre administrátorov. Čo Portadi zjednoduší, je vytvorenie prepojenia za behu, keď sa používateľ prihlási do aplikácie, ktorá nie je súčasťou ich systému.

„Portadi vytvorilo múdry heuristicky založený engine, ktorý bezproblémovo a s veľmi vysokou presnosťou deteguje prihlasovaciu aktivitu používateľa a zachytáva jeho poverenia v tomto procese. Rýchlo som si uvedomil, že toto musíme zahrnúť ako súčasť OneLogin-u,” píše Pedersen vo firemnom blogu oznámujúcom akvizíciu.

Používatelia bývajú frustrovaní, keď ich poverenia nie sú zahrnuté do jednotného prihlasovacieho procesu a Portadi pomáha znižovať zložitosť tohto procesu automatickým pridaním poverení do OneLogin, vysvetľuje Pedersen.

Zakladatelia Portadi sa pripoja k OneLogin ako súčasť dohody.

zdroj: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK