Ovládajte svoju Teslu cez Apple Watch!

  • Čo by ste povedal na to, ak by ste mohli svoju Teslu ovládať pomocou Apple Watch? Možno otázka nadchádzajúcich mesiacov, možno ďaleká budúcnosť.
image_1423006347.jpeg
  • Čo by ste povedal na to, ak by ste mohli svoju Teslu ovládať pomocou Apple Watch? Možno otázka nadchádzajúcich mesiacov, možno ďaleká budúcnosť.

 

Síce sa nejedná ešte o žiadnu ostrú verziu, keďže ani samotné Apple Watch nie sú ešte v predaji, ale už teraz ľudia vymýšľajú, ako tieto dva gadgety prepojiť. Kreatívny tím developerov sa pokúsil vytvoriť koncept, ako by to mohlo vyzerať, ak by ste mohli cez svoje Apple Watch ovládať vašu Teslu. Prototyp aplikácie ukazuje presné funkcie, možnosti nastavení, či rôzne štatistiky.

 

 

Developeri z EleksLabs použili na vývoj aplikácie Apple WatchKit, ktorý umožňuje vývojárom vytvárať aplikácie tretích strán pre budúce Apple Watch. Jedným dychom však dodávajú, že mnohé funckiu sú ešte obmedzené, keďže nemôžu využívať akcelerometer či gyroskop, čím by vedeli do hodiniek implementovať oveľa viac funkcií.

 

 

Spočiatku sa malo jednať iba o jednoduchú aplikáciu, pomocou ktorej by mohol majiteľ svoju Teslu zamknúť, odomknúť, zapnúť svetlá, sledovať výkon či stav batérie. Avšak nezostalo nakoniec iba základných funkciách a cez Apple Watch je možné ovládať oveľa viac.

 

 

 

Bez ohľadu na to, či sa toto prepojenie stane niekedy aj realitou, je to určite krok vpred a podľa môjho názoru aj jasná budúcnosť, akou sa bude uberať automobilový priemysel.

Takže za mňa určite palec hore :)

 

zdroj: elekslabs.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech