Pán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD

  • Kotleba a Blaha znovu kandidujú za predsedov parlamentných výborov
  • Poslanec klubu SaS Ondrej Dostál varoval pred voľbou nominantov ĽSNS za šéfov výborov
Blaha
Zdroj: TASR,
  • Kotleba a Blaha znovu kandidujú za predsedov parlamentných výborov
  • Poslanec klubu SaS Ondrej Dostál varoval pred voľbou nominantov ĽSNS za šéfov výborov

Poslankyňa Jana Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) počas príchodu na 2. schôdzu parlamentu ešte nebola rozhodnutá, či podporí Mariana Kotlebu zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) za predsedu výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. „Ešte uvidím,“ poznamenala. Uviedla však, že nepodporí Ľuboša Blahu (Smer-SD) za predsedu ľudskoprávneho výboru. „Pán Blaha je blázon, tam je problém,“ podotkla.

„Kotleba nie je momentálne trestaný a sama v sebe mám taký rozpor, či ignorovať výsledky demokratických volieb a aj nejakú dohodu v rámci koalície a opozície. Sama neviem, ako sa rozhodnem,“ komentovala Cigániková kandidatúru Kotlebu. Podľa poslankyne je Kotleba ostrakizovaný, že má mať fašistickú minulosť. „Bohužiaľ, máme tu súdy, ktoré nejako rozhodli, ale ja nie som viac ako sudca. Iba z tohto dôvodu som veľmi citlivá na to, aby sme sa tu v parlamente rozhodovali, kto je vinný a nie je vinný,“ dodala. Cigániková doplnila, že by bola rada, keby fungovalo súdnictvo a „ak sú ĽSNS fašisti, nech sa tak rozhodne a majú rozpustenú stranu“.

Kotleba a Blaha nezískali minulý týždeň v piatok 20. marca na ustanovujúcej schôdzi dostatočnú podporu snemovne a neboli zvolení za šéfov výborov. Koalícia ponúkla opozícii kreslá siedmich predsedov výborov, dvanásť si rozdelili vládne strany. Blahu líder SaS Richard Sulík označil za hanbu krajiny. Poslanec klubu SaS Ondrej Dostál varoval pred voľbou nominantov ĽSNS za šéfov výborov. Napokon však parlament zvoli na ustanovujúcej schôdzi poslanca ĽSNS Martina Beluského za predsedu výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu.

 

 

„Totalitný valec pokračuje“, komentoval Blaha svoje nezvolenie

Takto poslanec strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ľuboš Blaha komentoval svoje nezvolenie za predsedu ľudskoprávneho výboru parlamentu. Nezískal dostatok hlasov ani v opakovanej voľbe. Podľa Blahu vládne strany nerešpektovali dohodu o rozdelení postov predsedov výborov. Nevedel povedať, či Smer-SD bude ďalej trvať na jeho kandidatúre. V klube sa o tom podľa Blahu poradia.

Prvý raz parlament nezvolil Blahu do čela výboru na ustanovujúcej schôdzi minulý týždeň v piatok. Dnes znovu nemal dostatočnú podporu parlamentu. „Keď sa niekto v piatok zachová ako fašista, v utorok neočakávam, že sa bude správať ako demokrat,“ uviedol Blaha s tým, že parlament nerešpektoval vôľu pol milióna ľudí, ktorí dali vo voľbách hlas Smeru-SD. Odmietol, že by zľavil zo svojej kritiky vládnej koalície na sociálnych sieťach v snahe získať post šéfa výboru. „Mňa si takto nekúpia,“ odkázal koalícii. „Imponuje mi, že som najnenávidenejší poslanec pre ľudí, ktorých považujem za škodnú pre SR,“ dodal Blaha.

Tlačová konferencia pred Národnou radou po druhej schôdzi parlamentu

Gepostet von Tablet.TV am Dienstag, 24. März 2020

 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech