Pápež si zo Slovenska odnáša unikátny startupový dar, vďaka Slovákom si bude môcť nabíjať svoje elektromobily aj doma

  • Slovenský startup AgeVolt daroval pápežovi Františkovi nabíjaciu stanicu
  • Nabíjačku bude môcť využívať doma na nabíjanie svojich elektromobilov
AgeVolt
TASR, AgeVolt
  • Slovenský startup AgeVolt daroval pápežovi Františkovi nabíjaciu stanicu
  • Nabíjačku bude môcť využívať doma na nabíjanie svojich elektromobilov

Nabíjacia stanica pre elektromobily od slovenskej startupovej firmy AgeVolt zaujala prezidentku Zuzanu Čaputovú natoľko, že si ju vybrala ako jeden z darov, ktoré venovala pápežovi Františkovi pri príležitosti jeho návštevy Slovenskej republiky. Nabíjaciu stanicu budú môcť vo Vatikáne používať na dobíjanie elektromobilov.

Je verejne známe, že prezidentku a pápeža spája vzťah k životnému prostrediu. Obaja opakovane upozorňujú na riziká spojené s klimatickými zmenami a naliehavosť klimatickej krízy.

„Oceňujeme záujem Svätého Otca o technologické inovácie s ekologickým dosahom. Nikdy v minulosti sa z tohto najvyššieho postu kresťanského sveta nešíril tak silný apel na ochranu životného prostredia ako teraz. Tento sa stáva o to zásadnejším, že bol podporený konkrétnym činom – „elektropapamobilom“. Ten pápež František obdrží a začne využívať v blízkej budúcnosti,“ uviedol zakladateľ spoločnosti AgeVolt, Ján Zuštiak.

AgeVolt
zdroj: Instagram/AgeVolt

Nabíjacia stanica bola jedným z množstva darov, ktoré si Svätý Otec odnáša zo Slovenska. Nabíjačka je vyrobená čiastočne z recyklovaných materiálov. Pápež ju obdržal v ekologickom balení, ktoré nieslo na sebe krátky príhovor a vyzdvihnutie ekologických aspektov.

„Náš dar je komplexným ekologickým produktom. Vďaka naším partnerstvám s ďalšími slovenskými inovatívnymi firmami sa nabíjacia stanica AgeVolt stáva slovenskou inováciou, ktorá robí z nabíjania elektromobilov ekologickú službu verejnosti. Okrem podpory rozvoja elektromobility na Slovensku i vo svete, väčšina jej materiálov nezaťažuje životné prostredie,“ dopĺňa zakladateľ spoločnosti AgeVolt Ján Zuštiak. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 🇸🇰E-NOVATÍVNY NABÍJACÍ SYSTÉM (@agevolt.sk)

Inovatívne riešenie

Svojou flexibilitou prepája nabíjanie elektromobilov s energomanažmentom budovy. Tým monitoruje aktuálnu spotrebu budovy a optimálne rozhoduje o výkone nabíjania. Inovatívny nabíjací systém predstavuje komplexné riešenie pre všetkých majiteľov parkovacích miest.

„Majitelia môžu vďaka meraniu aktuálneho odberu budovy a regulácii nabíjacieho výkonu využiť existujúcu elektrickú prípojku bez obáv z preťaženia siete a nutnosti navýšenia hodnoty ističa alebo rezervovanej kapacity,“ vysvetľuje spoločnosť. 

Podľa slov zakladateľov firmy môže tak ktorýkoľvek majiteľ parkovacej plochy, od biznis budov po rodinné domy, nabíjať vlastné elektromobily, a zároveň službu nabíjania ponúknuť verejnosti.

„Na rozdiel od aktuálne presadzovanej politiky operátorov nabíjacích bodov si prevádzkovateľ nabíjacej stanice môže nastaviť vlastné podmienky i jej vizuál a mesačné poplatky sa mu pritom nenavýšia.“

AgeVolt
zdroj: AgeVolt

Aktívne prispieva k znižovaniu CO2

„Viaceré funkcionality našich nabíjačiek elektromobilov napomáhajú balansovať spotrebu elektrickej energie pri nabíjaní a tiež mimo neho. Nezaťažujú tak elektrickú sústavu krajiny nadmernou spotrebou, vďaka čomu nevyžadujú budovanie nových zdrojov elektrickej energie. AgeVolt nabíjací systém sa navyše dokáže integrovať na národný systém služieb stabilizácie energetickej siete a dokonca umožňuje použitie s inými typmi a značkami nabíjačiek,“ dopĺňa Ján Zuštiak.

Nabíjacia stanica, ktorú obdržal Svätý Otec, má rovnako ako všetky ostatné produkty garantované doživotné aktualizácie. Technici spoločnosti AgeVolt sú pripravení prísť ju do Vatikánu odborne nainštalovať, hoci jednoduchý návod k zapojeniu je súčasťou daru a má rozsah jednej A4. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech