Pár dní po vydaní novinky Travel od Sygicu sa zdá, že Google ide do protiútoku

  • Sygic vydal platformu Travel len pár dní dozadu a už sa zdá, že zo strany Google prichádza ťažká konkurencia.
Google-Trips-Leak-796x407
  • Sygic vydal platformu Travel len pár dní dozadu a už sa zdá, že zo strany Google prichádza ťažká konkurencia.

Platforma Sygic Travel poskytuje najrelevantnejšie informácie a služby, aby človeku vedela pomôcť od prvotnej dovolenkovej inšpirácie cez „zdvihnutie kotvy“ až po zdieľanie dovolenkových zážitkov. Používatelia môžu priamo prostredníctvom aplikácie uskutočniť prieskum, naplánovať si cestu a zarezervovať všetko potrebné.

Aplikácia umožňuje dokonca spracovať platby. To znie a aj je super, avšak tím okolo Michala Štencla teraz musí veľmi pozorne sledovať, ako zareaguje Google. Ten sa totiž podľa viacerých informácií chystá priniesť veľmi podobnú službu Google Trips. Na testovanie ju už údajne dostali vybraní používatelia.

screener_2016042821_35_04

foto: thenextweb

Aplikácia Google by mala mať skutočne veľmi podobnú funkcionalitu ako Sygic Travel. Z tvojich mailov dokáže vytiahnuť informácie o letenkách, rezerváciách ubytovania a plánoch, vďaka čomu ich prehľadne „stlačí“ na jedno miesto. Tiež si môžeš stiahnuť príručky, ktoré Google k jednotlivým miestam ponúka.

S Google Trips napríklad zistíš, ako sa dostať po pristátí z letiska, získaš podrobné informácie o hromadnej doprave, taxíkoch, ale dokonca aj zdieľaných jazdách a možnostiach prenájmu áut. Funkcia „Things to do“ ti zase zobrazí populárne miesta a akcie. Podľa portálu Android World si tu dokonca môžeš zarezervovať stôl v reštauráciach a aplikácia ťaží z tipov miestnych používateľov.

bf9c0e7d5a8bf1263c5f92cc64d9fc4b

foto: thenextweb

Google zatiaľ tieto informácie nekomentuje, no je skoro isté, že pracuje na niečom, čo má k cestovaniu veľmi blízko. Či to bude práve Google Trips, to ukážu najbližšie týždne.

zdroj: thenextweb.com, titulná foto: thenextweb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech