Partnerská dohoda na roky 2021 až 2027 umožní zo zdrojov EÚ využiť skoro 13 miliárd eur

  • Plán pre eurofondy v novom programovom období vytvára základ pre úspešné posúdenie a schválenie Programu Slovensko
  • Partnerská dohoda je strategickým plánom
vlajka eú, ruka držiaca euro bankovky
Unsplash/Christian Dubovan, Maximalfocus
  • Plán pre eurofondy v novom programovom období vytvára základ pre úspešné posúdenie a schválenie Programu Slovensko
  • Partnerská dohoda je strategickým plánom

Slovensko bude môcť na základe Partnerskej dohody v programovom období 2021 až 2027 využiť zo zdrojov Európskej únie takmer 13 miliárd eur. Tento dokument pre nové eurofondové obdobie podpíše v pondelok popoludní v Bruseli podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

Svoj podpis pod dokument majú symbolicky pridať aj členka Európskej komisie pre súdržnosť a reformy Elisa Ferreira a eurokomisár pre zamestnanosť a sociálne práva Nicolas Schmit. Podľa ministerstva investícií podpis dokumentu je plánovaný o 16:00 v budove Európskej komisie.

„Po mesiacoch náročných vyjednávaní, pri ktorých som tvrdo obhajovala slovenské národné záujmy, sa rokovania s Európskou komisiou o nových eurofondoch dostali do záverečnej fázy. V Bruseli za Slovensko podpíšem strategický investičný plán pre eurofondy na nasledujúce roky,“ uviedla na sociálnej sieti Remišová s tým, že prioritou je úspešné, prosperujúce a fungujúce Slovensko pre ľudí.

Partnerská dohoda na obdobie 2021 až 2027 je strategickým plánom pre nové eurofondy na tieto roky a zároveň vytvára základ pre úspešné posúdenie a schválenie Programu Slovensko.

Samotný podpis je podľa ministerstva investícií vyvrcholením snahy všetkých kľúčových partnerov, ktorí sa zapojili do prípravy – teda ministerstiev, samospráv, akademickej pôdy, Slovenskej akadémie vied, zástupcov zamestnávateľov a odborov, mimovládnych organizácií a odbornej verejnosti.

V rámci prípravy Partnerskej dohody sa uskutočnilo šesť kôl Národnej konzultácie, do ktorých sa zapojilo vyše 1 100 účastníkov a konalo sa viac ako 300 expertných stretnutí.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá