Penta sa otriasa v základoch. Jej rady opúšťa veľký šéf, nechce byť ani spolumajiteľom

  • Eduard Maták bol jedným zo spolumajiteľov finančnej skupiny Penta a mal na starosti zdravotníctvo
  • Penta bude mať troch nových spolumajiteľov
haščák maták
TASR/Martin Baumann
  • Eduard Maták bol jedným zo spolumajiteľov finančnej skupiny Penta a mal na starosti zdravotníctvo
  • Penta bude mať troch nových spolumajiteľov

Nie je to tak dávno, čo si NAKA odviedla šéfa Penty Jaroslava Haščáka, ktorý hneď na to skončil vo všetkých svojich výkonných pozíciách v skupine a už je tu ďalší odchod. Pentu opúšťa Eduard Maták, informuje o tom samotná finančná skupina. Partner skupiny Penta bol projektovým lídrom pre zdravotníctvo, no v Pente mal aj vlastnícky podiel. Ten si nechal vyplatiť a v Pente tak úplne skončil.

Rozhodol som sa, že po skoro 20 rokoch aktívneho manažovania projektov Penty je čas na zmenu. Vzhľadom na to, že Penta je vo svojich zdravotníckych investíciách veľmi aktívnym vlastníkom, preberie líderskú rolu v našich zdravotníckych firmách môj dlhoročný kolega a nový Partner Penty Vašek Jirků. Ja sa budem týmto firmám naďalej venovať z pozície člena Dozornej rady“, povedal Eduard Maták.

Žralok, ktorý plával v biznise aj vysokej politike. Jaroslav Haščák, jeden z najbohatších ľudí sveta

Penta tiež oznámila príchod troch nových partnerov. Finančná skupina dostala názov podľa piatich partnerov, dnes ich bude podľa všetkého až sedem. Ďalšími spoluvlastníkmi a členmi vrcholového vedenia skupiny sa stávajú Fabrice Dumontheil, Václav Jirků a Marián Slivovič.

Skupina Penta dlhé roky investuje prostredníctvom fondu, ktorý je v súčasnosti vlastnený Marekom Dospivom, Jaroslavom Haščákom, Jozefom Oravkinom, Iainom Childom a Eduardom Matákom. Aktívnu správu investičného portfólia však Penta vykonáva prostredníctvom manažérskych spoločností – General Partners, ktoré sídlia predovšetkým v Prahe, v Bratislave a vo Varšave. Manažérska štruktúra bude po zmenách vlastnená Marekom Dospivom, Jozefom Oravkinom, Iainom Childom, Fabricom Dumontheilom, Václavom Jirků a Mariánom Slivovičom.

Zdroj: Penta

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech