Pestovanie marihuanny nebolo nikdy jednoduchšie

  • Prístroj The Leaf predstavuje zaujímavú investíciu do budúcnosti. Treba si už len počkať na oslobodzujúci zákon, aby si potenciál prístroja využil naplno, nie len na bazalku.
smog
  • Prístroj The Leaf predstavuje zaujímavú investíciu do budúcnosti. Treba si už len počkať na oslobodzujúci zákon, aby si potenciál prístroja využil naplno, nie len na bazalku.

Stále sa viac a viac ľudí zaujíma o pestovanie vlastných rastliniek doma. Aj keď na Slovensku je to stále len v rovine pretekov so zákonmi. Zato trh v Spojených štátoch amerických sa na mnohých miestach teší z legálneho užívania a možnosti využitia marihuany aj na lekárske účely. Trh výrobcov samozrejme reaguje a posiela potenciálnym zákazníkom prístroj, vďaka ktorému ti žiadna rastlinka nezožltne alebo nevyschne.

w1

zdroj fotografie:theverge.com

Medzi prvými gadgetmi, ktoré sa objavili bol ten s názvom Grobo. Tento rok však prichádza ďalšia alternatíva, ktorá uspokojí aj toho najnáročnejšieho pestovateľa. Jej oficiálny názov je The Leaf. The Leaf pripomína chladničku, no určený je k bezstarostnému pestovaniu marihuany od vysadenia semienka až po zber a vysušenie úrody. Cena sa má pohybovať v prepočte okolo 2 822 eur a dovoz bude možný len do Kanady a USA. Pre porovnanie Grobo stojí 1 320 eur a ponúka v princípe rovnaké funkcie.

w2

zdroj fotografie:theverge.com

Všeobecne platí, že Leaf sa snaží urobiť pestovanie marihuany také jednoduché ako sa len dá. Má to s ním zvládnuť každý. Bez akéhokoľvek zásahu ľudskej ruky má byť prístroj schopný rastlinu zavlažovať, vyživovať a monitorovať jej rast. Všetko je možné sledovať prostredníctvom zariadenia so špeciálnou aplikáciou pre iOS alebo Android. Pre umocnenie zážitku z pestovania, môžeš jednotlivé procesy Leafu riadiť aj prostredníctvom tejto aplikácie.

 

Ak porovnáme Leaf a Grobo, hlavný rozdiel je v tom, akým spôsobom môžeš na svoju rastlinku dohliadať. Leaf má v sebe zabudovaný fotoaparát, ktorým sa Grobo pochváliť nemôže. Grobo má však priehľadné dvere, zatiaľ čo dvere Leafu sú ako klasické dvere ladničky, nič cez ne neuvidíš. Leaf má taktiež v ponuke špeciálne vyživovacie kazety, ktoré dodajú rastline všetko, čo potrebuje. Stroj navyše prichádza s režimom sušenia hneď, ako sú plody dostatočne zrelé.

Tvorcovia prístroja Leaf však chcú, aby si vedel, že pri pestovaní v tomto prístroji sa nemusíš obmedzovať len na marihuanu. Pohodlne si v ňom vypestuješ rôzne iné druhy byliniek, ako je napríklad bazalka, ktorá by nemala chýbať v žiadnej kuchyni moderného človeka.

zdroj:theverge.com zdroj titulnej fotografie:pinimg.com/nicotineresources.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech