Pioneers, Speedinvest a Hansi Hansmann zakladajú vlastný VC fond

  • To, o čom sa už dlhšie špekulovalo, sa nakoniec potvrdilo. Traja významní európski hráči sa dali dokopy, aby vytvorili vlastný VC fond na podporu startupov a otvorili im dvere na zahraničné trhy.
image_1413544202.png
  • To, o čom sa už dlhšie špekulovalo, sa nakoniec potvrdilo. Traja významní európski hráči sa dali dokopy, aby vytvorili vlastný VC fond na podporu startupov a otvorili im dvere na zahraničné trhy.

Keďže sa už dlhé roky poznajú z rakúskej startupovej scény, bola len otázka času, kým sa stalo to, čo sa šuškalo už dlhšie. Nový 50 miliónový fond má za úlohu podporovať tie najlepšie startupy z Rakúska (ale aj iných častí Európy) na svojej ceste do sveta. Pôvodné chýry hovorili dokonca o sume 100 miliónov, nakoniec to ostalo „iba“ pri polovičke.  Zakladatelia vidia práve A-rounde najväčší problém, keďže veľa krát musia zahraničné spoločnosti zaskočiť za tie európske. Takto chcú vytvoriť platformu, ktorá podporí nádejné projekty práve v tejto fáze.

 

 

Prominentní investori

Okrem pôvodného zámeru, sa fond bude špecializovať aj na menšie čiastky, ktoré si startupy budú môcť zaobstarať ešte v pree-seed fáze. Tieto sumy by sa mali hýbať okolo 20K-100k. Nový fond nahradí starý fond (Speedinvest1) a pretransformuje sa na Speedinvest2. Väčšinu kapitálu, by mali tvoriť prominentní súkromní investori, ktorí okrem svojho kapitálu poskytnú aj ich medzinárodné obchodné siete a kontakty.

Do konca roka by mal fond byť vystavaný. Pôvodná výška sa z 10 mil. navýši na 50 mil. Viacej ako polovica z tohto fondu bude použitá na financovanie počiatočných startupových fáz a zbytok pôjde na firmy, ktoré sú už zastabilizované a majú už spomínané globálne ambície.

Keďže je fond určený pre -nie len rakúske startupy-, majú aj slovenské startupy možnosť uchádzať sa o tieto peniaze. Musím povedať, že to je skvelý ťah od všetkých 3 strán vytvoriť spoločný fond. Pioneers s brutálnym networkom, Speedinvest s potreným kapitálom a angel investor Hansmann s neskutočnými konexiami, sú ozaj dačo, na čom sa dá stavať.

 

 

Zdroj:futurezone.at

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech