Plastovým fóliám odzvonilo. Ich ekologickú náhradu dostaneš už aj na Slovensku

  • Určite to poznáš aj ty. Na uskladnenie potravín často používaš plastové fólie, plastové vrecká či alobal. Zabalíš si do nich jedlo, keď sa chystáš na výlet, ale aj keď si pripravuješ desiatu do práce či do školy. Tieto obaly následne skončia v koši, lebo ďalej ich už využiť nevieme.
ecocover
facebook.com/beewaxwrap
  • Určite to poznáš aj ty. Na uskladnenie potravín často používaš plastové fólie, plastové vrecká či alobal. Zabalíš si do nich jedlo, keď sa chystáš na výlet, ale aj keď si pripravuješ desiatu do práce či do školy. Tieto obaly následne skončia v koši, lebo ďalej ich už využiť nevieme.

Uvažoval si ale niekedy nad tým, koľko odpadu tak denne vytvoríš? K tomu ešte môžeme pripočítať to, keď si do plastových vreciek nabalíš ovocie, zeleninu či pečivo v obchodoch. Niekde ti do plastovej fólie zabalia aj mrazené potraviny, šunku či fajnovú klobásku.

Po skonzumovaní potravín tieto obaly poputujú do koša, pretože sú znečistené a potrhané a nedajú sa opätovne použiť. V takom prípade je ich recyklácia veľmi náročná a obaly väčšinou skončia na skládkach, kde sa budú rozkladať stovky rokov.

 

EKO obaly dostaneš už aj na Slovensku

Čo ak by si nemusel vôbec plastové fólie a vrecká používať? Je to iba na tebe, čo si zvolíš, pretože ich ekologická alternatíva už existuje a je možné kúpiť ju aj na Slovensku. Nebolo by skvelé mať doma obaly na potraviny, ktoré vieš všestranne a niekoľkokrát využiť, ktoré by boli dokonca umývateľné, 100% rozložiteľné a kompostovateľné?  Ak neveríš, presvedč sa sám. Predstavujeme ti obaly beEco PACK.

V čom spočíva ich tajomstvo?

Ekologická náhrada plastových obalov a fólií beEco PACK je vyrobená zo 100% bavlny a včelieho vosku z domácej výroby od lokálnych včelárov. Obsahuje tiež organický kokosový olej a živicu. A prečo práve včelí vosk? Je totiž prírodný, antibakteriálny a antifungicídny, čiže zabraňuje tvorbe plesní.

Spojenie týchto prírodných materiálov uchová tvoje potraviny dlho čerstvé a voňavé. Obal je tvárny a znovu použiteľný, pričom pri správnej údržbe ti môže vydržať až jeden rok. Navyše, na rozdiel od nudných plastových fólií, prírodný obal oživí tvoju kuchyňu veselými farebnými vzormi.

Na čo všetko môžeš beEco PACK využiť?

Obal beEco PACK môžeš využiť naozaj na rôzne účely. Zabaliť si doňho môžeš chlieb, rožky, žemle a koláče. Nakrájané ovocie, zelenina, no tiež bylinky a syry si v prírodných obaloch zachovajú skvelú chuť a čerstvosť. Ideálne sú aj na zabalenie desiatej a olovrantu, ako aj na uzatvorenie misiek či nádob s jedlom.

Ako sa o obaly starať?

Keďže obaly sú opätovne používateľné a umývateľné, mal by si vedieť, ako sa o nich správne starať, aby ti vydržali čo najdlhšie. BeEco PACK môžeš umývať studenou alebo vlažnou vodou s jemným eko prostriedkom na riad a s použitím hubky na riad. Následne ho nechaj vyschnúť. Skladovať by si ho mal na uzavretom a suchom mieste, napr. v zásuvke v kuchyni, ideálne bude, ak ho vložíš medzi drevené kuchynské dosky, aby si zachoval svoj hladký tvar.

Tak teda, už je to len na tebe, ktorú možnosť si zvolíš. No ver, že bez plastovej fólie sa dá žiť a vôbec to nie je komplikované. Ekologických obalov môžeš mať doma hneď niekoľko v rôznych tvaroch a s rôznymi vzormi, takže svojho komfortu sa vydávať nemusíš. Aj keď sú trošičku drahšie ako plastové fólie, nebudeš ich musieť po jednom použití vyhadzovať, takže v konečnom dôsledku ušetríš a aj týmto rozhodnutím pomôžeš našej planéte.

zdroj:beecopack.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech