Podnikatelia z celého sveta vymenia počítače za bicykle, na ktorých prejdú aj cez Bratislavu. Chcú podporiť dobrú vec

  • Vďaka TechBikers 2017 môžeš aj ty podporiť neziskovú organizáciu Room to Read, šíriť dobrú myšlienku a zažiť cyklistickú tour, na ktorej budeš mať o všetko postarané. Jediné, čo zostane na tebe, je šľapanie do pedálov.
to
facebook.com/Techbikers
  • Vďaka TechBikers 2017 môžeš aj ty podporiť neziskovú organizáciu Room to Read, šíriť dobrú myšlienku a zažiť cyklistickú tour, na ktorej budeš mať o všetko postarané. Jediné, čo zostane na tebe, je šľapanie do pedálov.

Projekt TechBikers vznikol v roku 2012 v Londýne ako impulz pre tech spoločenstvo. Hlavnou myšlienkou bolo dostať technologických geekov spoza notebookov priamo na kolesá bicykla, a tým podporiť neziskovú organizáciu Room to Read. Tá sa už niekoľko rokov snaží o zlepšovanie gramotnosti a rodovej rovnosti a vzdelávania v rozvojových krajinách sveta..

TechBikers bol nápad Eze Vidra, predtým známeho ako spoločníka Google Ventures. Tento rok sa bude konať už piaty ročník tohto podujatia, ktorého základom je veľká myšlienka. Na tento rok sú naplánované hneď 4 Techbikers trasy a jedna z nich sa bude týkať aj Bratislavy.

foto:facebook.com/Techbikers

Táto jazda sa uskutoční v termíne od 12 do 14 mája, počas ktorej prejdeš 3 hlavné mestá, 3 krajiny a viac ako  300 kilometrov. Trasa povedie popri Dunaji z Viedne do Bratislavy a následne cez Komárno do Budapešti.

Počas celej jazdy bude o jazdcov veľmi dobre postarané. Zabezpečená je kompletná logistika okolo pretekov, jedlo, ubytovanie, značenie trás ale aj podporný tím, vďaka ktorému sa určite nestratíš. Ako jazdec budeš mať len tri úlohy. Prihlásiť sa, odbicyklovať 320 kilometrov a získať peniaze na dobrú vec. Každý deň je pre jazdcov plánovaných približne 100 kilometrov s prestávkami na oddych a občerstvenie.

Počítaj s tým, že počas svojej jazdy budeš v spoločnosti 50 až 70 rôznych zakladateľov firiem, angel investorov, členov tech komunít a generálnych riaditeľov. O networing a skvelé zážitky núdza určite nebude.

Ak máš v pláne sa zúčastniť, minimálny príspevok účastníka je 300 eur. Predsa len postarať sa o desiatky cyklistov, ich bezpečnosť, stravu a ubytovanie nie je až tak jednoduché. Každý jazdec bude organizáciu stáť 700 eur, takže rozdiel medzi nákladmi a sumou, ktorú si účastník zaplatí zatiahnu sponzorské dary.

foto:facebook.com/Techbikers

Počas doterajšieho pôsobenia sa organizácií TechBikers podarilo vyzbierať viac ako 350-tisíc eur pre charitatívnu organizáciu Room to Read. Globálnym cieľom na tento rok je vyzbierať minimálne 1 milión eur a tak pomôcť vzdelávať deti v rozvojových krajinách. Ak ťa tento projekt oslovil a chcel by si podporiť dobrú vec, a zároveň zažiť jazdu naprieč troma štátmi, prihlás sa tu a vypedáluj podporu pre deti, ktoré v živote nemali až také šťastie.

zdroj:techbikers.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech