Polícia pripravuje novú aplikáciu, Slovákom má pomôcť zvládnuť nákazu

  • Slovenská polícia reaguje na šíriaci sa koronavírus
  • Pred pár minútami oznámila, že ľudia sa zrejme už čoskoro dočkajú novej aplikácie, ktorá im má pomôcť v súčasnej krízovej situácii
Polícia Slovenskej republiky, unsplash.com
  • Slovenská polícia reaguje na šíriaci sa koronavírus
  • Pred pár minútami oznámila, že ľudia sa zrejme už čoskoro dočkajú novej aplikácie, ktorá im má pomôcť v súčasnej krízovej situácii

Polícia Slovenskej republiky v spolupráci s technologickými firmami pripravuje pre ľudí aplikáciu, ktorá by mohla pomôcť Slovensku zvládnuť nákazu COVID-19 rýchlejšie. Aplikácia by mala rozoznať na základe senzorov telefónu, či si sa vyskytol počas 14-dni v blízkosti osoby, ktorá bola diagnostikovaná Covid-19 a tým ochrániť seba a svoje okolie rýchlejšie a predísť ďalšiemu šíreniu tejto nákazy.

❗️MAĎARSKÉ HRANICE: POHYB SLOVÁKOV A DOBRÁ SPRÁVA PRE KAMIONISTOV (ŠAHY) ❗️Pre občanov žijúcich, alebo pracujúcich v…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Donnerstag, 19. März 2020

„Sme v situácii, kedy musíme všetci držať spolu, len tak pokoríme koronavírus. Pripravujeme pre vás aplikáciu „COVID-19“, aby ste boli informovaní o tom, čo sa vo vašom okolí deje. Aplikácia nie je zriadená na to, aby sme niekoho sledovali, je na dobrovoľnej báze. Len spoločnými silami dokážeme vyhrať boj s koronavírusom v čo najkratšom možnom čase. Ďakujeme, že svojím zodpovedným prístupom bojujete s COVID-19,“ hovorí ministerka vnútra Denisa Saková.

Poraď sa s odborníkmi online

Je pravdou, že v čase, kedy kvôli šíreniu ochorenia COVID-19 musíme obmedziť osobný kontakt na minimum, nám sociálne siete pomáhajú spájať sa. Národný ústav detských chorôb prišiel s výbornou iniciatívou – online chatbotom, na ktorom rodičom odpovedajú na otázky ohľadom koronavírusu odborníci. V ťažkých časoch sa aj takýmto spôsobom snažia zdravotnícke zariadenia výjsť ľuďom v ústrety.

ONLINE CHAT – PÝTAJTE SAMilí rodičia, aspoň takto symbolicky sa s vami spájame, píšte nám vaše otázky, ktoré súvisia s…

Gepostet von Národný ústav detských chorôb am Donnerstag, 19. März 2020

Milí rodičia, aspoň takto symbolicky sa s vami spájame, píšte nám vaše otázky, ktoré súvisia s vírusom COVID-19. Venujú sa Vám primár urgentného príjmu MUDr. Marcel Brenner PhD., rovnako je k dispozícií náš klinický psychológ Mgr. Pavol Kardoš a aj naša epidemiologička RNDr. Jana Boledovičová, PhD., MPH,” píše na svojom Facebooku Národný ústav detských chorôb. 

Zdroje: Polícia, SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech