Predtým než sekneš s prácou, prečítaj si jednu z týchto 10 kníh

DOMINIKA KASSOVÁ / 13. septembra 2015 / Lifehacking

Stojíš denno-denne pred rozhodnutím, že svoj korporátny život hodíš za hlavu a začneš podnikať na vlastnú päsť? Nezávislosť, cestovanie, veľký balík peňazí… Je to krásna predstava, ale kým nepoznáš tie správne hefty, mal by si nad takýmto veľkým krokom minimálne popremýšľať. Alebo hľadať odpovede v starých dobrých knihách. Nasledujúce diela ti možno pomôžu zistiť, ako sa k tvojmu snu úspešne dopracovať.

 

1. Awaken The Giant Within – Tony Robbins

Inšpirujúca kniha od Tonyho Robbinsa má vraj potenciál meniť ľuďom život. Autor v knihe radí, ako prevziať kontrolu nad svojou mysľou, emóciami či financiami. To by stálo za prečítanie, či? Všetko vraj podľa Robbinsa spočíva v prebudení vnútornej sily.

 

 

 

2. Outliers – Malcolm Gladwell

Kanadský novinár patrí tiež k šíriteľom osvety, ktorí sa snažia zmeniť zaužívaný pohľad na svet. V knihe Výnimoční prezentuje myšlienku o tom, že človek potrebuje 10-tisíc hodín na to, aby sa z neho stal expert v obore. Tvrdí, že za úspechom stojí vždy ťažká práca, nevylučuje ani šťastie, pôvod, miesto i čas narodenia.

 

 

3. The Tipping Point – Malcolm Gladwell

Legendárna kniha, ktorá zmenila mnohým ľuďom pohľad na svet, vyšla u nás pod názvom Bod zlomu a je o malých príčinách s veľkými následkami. Táto “marketingová biblia” poodhaľuje tajomstvo šírenia informácií naprieč celou spoločnosťou a ich sila pretvárať životy ľudí behom jedného dňa.

 

 

4. The Millionaire Fastlane – MJ DeMarco

Táto kniha ti ukáže, že vo svojom živote môžeš byť oveľa plnohodnotnejším človekom než ako si vieš predstaviť. Osvoj si spôsoby ako sa namiesto pasívneho konzumenta môžeš stať tvorcom niečoho revolučného alebo prinajmenšom niečoho prospešného. Dosiahni bohatsvo a nadobro prestaň predávať svoj drahocenný čas za peniaze.

 

 

5. The Four Hour Work Week – Tim Ferriss

Viac peňazí za menej roboty? Znie to neuverietľne, ale nie nemožne. Kniha s voľným prekladom Štyri pracovné hodiny týždenne na svojich stránkach poodhaľuje koncept outsourcingu, niečo ako deľby práce, ktorá môže byť usmernená tak, že firma vyčlení rôzne podporné a vedlajšie činnosti a zverí ich zmluvne inej spoločnosti.

 

 

6. The Compound Effect – Darren Hardy

Veril by si tomu, že existuje princíp, podľa ktorého môže každé rozhodnutie tvarovať tvoj osud? Darren Hardy tomu verí a tvrdí, že k vysnívanému životu ťa môžu doviesť aj malé rozhodnutia na dennej báze. Rovnako ťa ale môžu i zruinovať. Ak chceš zistiť, ktoré z týchto rozhodnutí môžu skončiť úspechom, určite siahni po tejto knihe.

 

 

7. The Power of Habit – Charles Duhigg

Toto poznáš určite z detsva. Rodičia ťa nútili k disciplíne a k základným návykom, aby sa ti učilo ľahšie. Táto kniha je tiež o zvykoch, ktoré by si si mal osvojiť, ak sa chceš zaradiť k úspešným ľuďom. Kniha s voľným prekladom Sila zvyku ťa môže naučiť oveľa viac. Napríklad ako sa zbaviť i zlých zlozvykov.

 

 

8. The 80/20 Principle – Richard Koch

Dobrá vec na trochu zložito znejúcom pravidle 80/20 je, že nemusíš rozumieť štatistikám, aby si uveril jeho kúzlu. V knihe zameriavajúcej sa na kritické úlohy, na ktoré potrebuje človek vynaložiť iba 20 percnt úsilia, aby dosiahol 80 percentný výsledok. vyzerá to byť na mocný koncept, aby skvalitniť prácu a dosiahnuť optimálny zisk v nej.

 

 

9. This Book Will Teach You How To Write Better – Neville Medhora

Ak aj teba nebodaj živí písanie, táto kniha ťa naučí, ako písať ešte lepšie. Ide o krátke čítanie od amerického blogera, ktoré slúži ako skvelý úvod do copywritingu a do obohacovania tvojej slovnej zásoby. Autor nezabúda ani na techniky zlepšujúce koncentráciu mysle, aby si vedel vždy nájsť tie správne slová.

 

 

10. Tajomstvo úspechu: Ján Zbojek

S radosťou ti predstavujeme úspešne sa predávajúcu knihu o úspechu, ktorá vyšla z pera slovenského autora. Ján Zbojek je zakladateľom Školy úspechu zameranej na finančnú nezávisloť ľudí. Učí novému spôsobu myslenia, ktoré nazval “systémovým nazeraním”, ktorý vytvára netradičný pohľad na človeka, spoločnosť, podnikanie a život.

 

Pridať komentár (0)