Prehliadač Opera prichádza s bezplatnou vstavanou VPN

  • Opera v novej aktualizácií vylepšila svoj desktopový prehliadač o praktickú funkciu, ktorá ťa ochráni na webe: bezplatnú vstavanú VPN službu, ktorú môžete zapnúť jednoduchým kliknutím.
opera-browser-laptop-pc-mac-os-1500x1000
  • Opera v novej aktualizácií vylepšila svoj desktopový prehliadač o praktickú funkciu, ktorá ťa ochráni na webe: bezplatnú vstavanú VPN službu, ktorú môžete zapnúť jednoduchým kliknutím.

Nemusíš si kvôli tomu ani vytvoriť účet. Akonáhle ju zapneš, v Nastaveniach môžeš prepínať medzi virtuálnymi lokáciami. Ikona v adresnom riadku prehliadača umožňuje prepínať lokality za behu, zistiť či je tvoja IP viditeľná a zistiť, koľko dát bolo prenesených prostredníctvom VPN. Keďže je integrovaná priamo do prehliadača, nemusíš inštalovať žiadne rozšírenie, nemá žiadny mesačný poplatok a žiadny limit na to, koľko ju môžeš používať.

vpn-opera

 

foto: autor

Spoločnosť tvrdí, že jej VPN ponúka 256-bitové šifrovanie a nahradí tvoju IP adresu virtuálnou, aby bolo ťažké sledovať tvoju polohu a identifikovať počítač. Rovnako ako pri iných takýchto služieb, ti tiež poskytne prístup k obsahu s obmedzením na región ako napríklad streaming videa alebo sociálne siete. Po zapnutí VPN si môžeš vybrať svoju virtuálnu polohu. K dispozícií je Kanada, Nemecko, Holandsko, Singapur a Spojené štáty.

Túto funkciu nám Opera poskytla vďaka minuloročnej akvizícií VPN poskytovateľa SurfEasy. Zaujímavé je, že samotné SurfEasy má na Google Play vlastnú appku, v ktorej ale účtuje poplatok po prekročení 500MB prenesených dát, zatiaľ čo VPN v aplikácií Opery je úplne zadarmo bez obmedzenia.

Opera 40 okrem spomínaného VPN prichádza s ďalšími užívateľsky prívetivými funkciami, vrátane režimu šetrenia batérie a vstavaným blokovačom reklám. Vo svete prehliadačov jej podľa štatistík patrí piata priečka a robí všetko, čo je v jej silách, aby prilákala nových používateľov. Ak ťa nová Opera zaujala, môžeš si jej desktopovú verziu stiahnuť tu, appka dostupná pre iOS a Android má názov Opera Free VPN.

girl_laptop

foto: opera.com

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: digitaltrends.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech