Premenili verejné toalety na štýlové bary!

  • Nikita je človek, ktorý premenil nemožné na možné a ešte k tomu aj funkčné. Hovoríme o nápade, ktorý si zaslúži zmienku a obdiv. Partia mladých chalanov dostala nápad premeniť bratislavské nefunkčné verejné toalety na štýlové bary. V rozhovore s Nikitom sa dozviete ako to všetko celé začalo.
image_1406883614.jpeg
  • Nikita je človek, ktorý premenil nemožné na možné a ešte k tomu aj funkčné. Hovoríme o nápade, ktorý si zaslúži zmienku a obdiv. Partia mladých chalanov dostala nápad premeniť bratislavské nefunkčné verejné toalety na štýlové bary. V rozhovore s Nikitom sa dozviete ako to všetko celé začalo.

 

Keď je niečo Out of the Box, tak je to myšlienka prerobiť verejné záchody na bar. Nikita, ako ťa to celé vôbec napadlo a kedy?

Keď som zistil že robiť bezvýznamnú robotu pre niekoho iného nie je to, čo od života očakávam.

Priestory ste si prerábali sami? Koľko to celé trvalo?

Jasné že svojpomocne, dva roky som robil na stavbe keď som zisťoval čo vlastne chcem ďalej v živote robiť, tak prečo tie znalosti nezúročiť. A trvalo to celé asi pol roka, ale je vždy čo dorábať a vylepšovať

V čom je Papichulo iné než ostatné bary v Bratislave?

Myslíš okrem faktu že je to postavené na bývalých verejných toaletách?  :D  V prvom rade sa snažíme podávať našim zákazníkom  produkty ktorým my sami veríme. A sú kvalitné ako napríklad  čapované pivo Sesler a Stupavar, ktorý pochádza z mini slovenského pivovaru. Máme aj klasiku ako čapovaná kofola, ktorá pomaly v centre mesta vymiera. Nerobíme nikomu reklamu čo v preklade znamená, že sme sa nezapredali tej kolo-corgoňo-lavazoidnej koorporácii, ktorá by nám za dva dáždniky na terasu a chladničku určovala, čo máme odoberať a predávať naším zákazníkom. Pre nás je najdôležitejšie to, čo chce zákazník a taktiež sme otvorení akýmkoľvek vylepšeniam, či už v sortimente alebo čomkoľvek inom, hlavne aby sme zákazníkom vyhoveli a spríjemnili posedenie u nás. 

Ako reagujú ľudia, ktorí k vám zavítajú za účelom ‘’vlastnej potreby’’ a naďabia na veľmi svojský bar Papichulo?

Je to rôzne ale väčšinou proste nevedia čo si majú myslieť, alebo či niekde zle nezabočili. Chvíľu im trvá kým sa zorientujú, ale samozrejme že doprajeme uľaviť si u nás každému kto hľadá toaletu. Neraz sa stane, že keď k nám naky pán vbehne, uľaví si a dá si rovno aj jedno orosené, keď už sa ocitol v bare.

Akí ľudia k vám začali chodiť a prečo sa vracajú?

Chodia k nám väčšinou ľudia, ktorých omrzeli tie stereotypné podniky, v ktorých sa cítia ako v čakárni u lekára a podobajú sa ako vajce vajcu. Tieto podniky majú často personál, ktorý je neochotný a tvári sa ako keby tam boli za trest.

Ako ste na tom cenovo?

Myslím že primerane.  Treba k nám prísť a zistiť…

Bolo ťažké vyjednávať s mestom o získaní priestorov a presvedčiť ich o vašej uletenej myšlienke?

Je to ako v každom podnikaní, či už si súkromník alebo mesto, vždy sa dá dohodnúť, ak sú obe strany ochotné robiť ústupky. V našom prípade to boli priestory, s ktorými si nikto nevedel rady, lebo priťahovali asociálou, neboli rentabilné, alebo už proste doslúžili svojmu účelu.

Viem že mesto plánuje ponúkať aj ďalšie odstavené verejné toalety, nemáš chuť po Papichulo otvoriť ďalšie ‘’svojské’’ bary na podobných miestach a stať sa bratislavský Pablo Escobar v tomto segmente? :)

„Pablo hajzel babka „?  To  by mi lichotilo. Dodnes si pamätám ako mi otec hovoril, že keď sa nebudem poriadne učiť bude zo mňa hovnocucár…  Asi to nemyslel zrovna takto, ale skoro to trafil :D

 

Môže byť takýto bar rentabilný, alebo je to skôr zábavka, ktorá si na seba dokáže zarobiť?

Oboje, keď niečo nerobíš poriadne, tak nemôžeš čakať že všetko pôjde ako po masle,  bude to perfekte a ešte aj ziskové.  Podľa môjho názoru je to celé o tom, koľko času je človek ochotný investovať do jedného projektu. Ja nerád všetko vsádzam na jednu kartu a venovať sa len Papichulu by ma nenapĺňalo, preto mám  spoločníkov a každý z nás sa v podniku stará o niečo iné, tým pádom má každý z nás čas na iné projekty, prácu, alebo rodinu a napriek tomu nezanedbáva bar.

Ako vnímaš otvorenosť Slovákov? Sú podľa teba skôr konzervatívnejší, alebo dokážu prijímať inovatívne a revolučné nápady.

Keď máš na mysli inovatívne a revolučné nápady ako handy bulb a flexi hose z teleshopingu, tak ich prijímajú viac než perfektne  :D, ale skôr sa pýtaš na obytné domy z lodných kontajnerov a tie naozaj revolučné nápady, ktoré menia uhol pohľadu na všedné veci tak by som to zhrnul asi do jednej vety: „vidím svetlo na konci tunela pre náš národ, ale ten tunel je straaaašne dlhý. “ ale nestrácam v nás Slovákov nádej.

Aké projekty máš v hlave a ktoré z nich plánuješ realizovať?

Samozrejme že všetky chcem zrealizovať dúfam, že pre nejaké nadchnem aj teba. Ale nerád rozoberám veci ktoré sú v nedohľadne.  Mám rád keď ľudia niečo robia a nie plánujú, čo budú a čo chcú a pritom preto nič neurobia. Nechcem byť jeden z nich,  takže keď príde správny čas rád ti o nich poviem ;)

 

Spoluzakladateľ Bobby indiano fish

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech